NaStyku.pl

Ogłoszono przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Zawidowie

Miasto Zawidów ogłosiło przetarg na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na Ostróżnie. To część unijnego projektu zagospodarowania pogranicza polsko-czeskiego.
Ścieżka powstanie w ramach projektu unijnego pn. Witka-Smeda – turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko-czeskiego – etap I
Ścieżka powstanie w ramach projektu unijnego pn. Witka-Smeda – turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko-czeskiego – etap I

Projekt "Witka - Smeda" wszedł w kolejną fazę realizacji, to jest przetargów na roboty budowlane. We wtorek 12 marca Zawidów, jako jeden z partnerów projektu, ogłosił przetarg na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na Ostróżnie wraz z jego oznakowaniem i wykonaniem na trasie miejsca odpoczynku.

Wykonawca będzie musiał przebudować nawierzchnię drogi, wymienić podbudowę, wykonać odwodnienie, oznaczyć trasę i wykonać miejsce odpoczynku. Zawidowski ciąg pieszo-rowerowy zaprowadzi turystę do czeskiej gminy Černousy, kolejnego partnera projektu. Tam poza trasą rowerową przygotowana zostanie także infrastruktura turystyczna na małym zbiorniku wodnym. Ścieżka w Zawidowie i Černousach to odcinki jednej dużej trasy rowerowej zbudowanej na kształt pętli i prowadzącej wzdłuż zbiornika Witka w Niedowie.

Do marca 2020 roku ma powstać, poza trasą turystyczną (pętlą), punkt widokowy, molo i mnóstwo innych atrakcji, które pozwolą mieszkańcom przygranicznych gmin czerpać radość z aktywnej rekreacji. W realizację projektu zaangażowane są cztery samorządy: Gmina Wiejska Zgorzelec - partner wiodący w projekcie, Gmina Miejska Zawidów, Gmina Wiejska Sulików i czeskie Černousy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również