NaStyku.pl

Ogłoszono przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Zawidowie

Miasto Zawidów ogłosiło przetarg na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na Ostróżnie. To część unijnego projektu zagospodarowania pogranicza polsko-czeskiego.
Ścieżka powstanie w ramach projektu unijnego pn. Witka-Smeda – turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko-czeskiego – etap I
Ścieżka powstanie w ramach projektu unijnego pn. Witka-Smeda – turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko-czeskiego – etap I

Projekt "Witka - Smeda" wszedł w kolejną fazę realizacji, to jest przetargów na roboty budowlane. We wtorek 12 marca Zawidów, jako jeden z partnerów projektu, ogłosił przetarg na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na Ostróżnie wraz z jego oznakowaniem i wykonaniem na trasie miejsca odpoczynku.

Wykonawca będzie musiał przebudować nawierzchnię drogi, wymienić podbudowę, wykonać odwodnienie, oznaczyć trasę i wykonać miejsce odpoczynku. Zawidowski ciąg pieszo-rowerowy zaprowadzi turystę do czeskiej gminy Černousy, kolejnego partnera projektu. Tam poza trasą rowerową przygotowana zostanie także infrastruktura turystyczna na małym zbiorniku wodnym. Ścieżka w Zawidowie i Černousach to odcinki jednej dużej trasy rowerowej zbudowanej na kształt pętli i prowadzącej wzdłuż zbiornika Witka w Niedowie.

Do marca 2020 roku ma powstać, poza trasą turystyczną (pętlą), punkt widokowy, molo i mnóstwo innych atrakcji, które pozwolą mieszkańcom przygranicznych gmin czerpać radość z aktywnej rekreacji. W realizację projektu zaangażowane są cztery samorządy: Gmina Wiejska Zgorzelec - partner wiodący w projekcie, Gmina Miejska Zawidów, Gmina Wiejska Sulików i czeskie Černousy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...