NaStyku.pl

Odszedł dr inż. Grzegorz Śliwiński

Zgorzelczanin, absolwent Śniadeckich, Instytutu Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Twórca dwóch ważnych dla zgorzeleckich dzieci projektów naukowo-rozwojowych. Przegrał walkę z chorobą.
Odszedł dr inż. Grzegorz Śliwiński
Odszedł dr inż. Grzegorz Śliwiński

Doktor inż. Grzegorz Śliwiński pochodził stad - ze Zgorzelca. Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, następnie kontynuował edukację na Wydziale Mechanicznym na kierunku Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej oraz na Wydziale Elektrotechnicznym na kierunku Mechaniki Precyzyjnej na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Instytucie Aeronautyki i Astronautyki w Dreźnie, Towarzystwie Transferu Wiedzy TUD, w Centrum Kardiochirurgicznym w Dreźnie i jako inżynier-konstruktor i konsultant w firmach z branży inżynierii biomedycznej. Był wynalazcą i autorem wielu opatentowanych rozwiązań z zakresu inżynierii biomedycznej, autorem licznych publikacji naukowych, promotorem ponad 50 prac dyplomowych oraz członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Niemieckiego Towarzystwa Inżynierii Biomedycznej.

Stworzył dwa ważne dla Zgorzelca projekty naukowo-rozwojowe: "Zdrowe Dzieci – Zdrowa Europa. Wielka nauka dla małych pacjentów" oraz "KiTS 2.0." realizowany we współpracy ze zgorzeleckim ośrodkiem rehabilitacji.

Był wspaniałym wrażliwym człowiekiem, którego choroba odebrała nam stanowczo zbyt wcześnie, nad czym ubolewam nie tylko jako burmistrz jego rodzinnego miasta, ale też znajomy. Wyrazy najgłębszego współczucia dla całej Rodziny Śliwińskich - informuje burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. 
 
Redakcja naStyku.pl również składa szczere wyrazy współczucia rodzinie zmarłego. 
 
 
Aktualna ocena: 2,3/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Czy w Zgorzelcu znów będzie funkcjonować straż miejska?

Życie
poniedziałek, 04 lipca 2022, 13:56
Pięć lat temu w Zgorzelcu zlikwidowano straż miejską. Na jej rozwiązanie naciskali sami mieszkańcy miasta, widząc jak nieefektywnie funkcjonuje. Dzisiaj jednak wszechobecny wandalizm sprawia, że pojawia się pytanie: czy była to słuszna decyzja?

Zobacz również