NaStyku.pl

O 78 km/h za szybko w terenie zabudowanym

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPPED zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 78 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Jak się okazało 31-mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego był nietrzeźwy.
Emblematy zgorzeleckiej grupy SPEED / fot. KPP Zgorzelec
Emblematy zgorzeleckiej grupy SPEED / fot. KPP Zgorzelec

Z jakimi konsekwencjami musi się liczyć?

Za szybko

Funkcjonariusze z grupy SPEED na terenie gminy Zgorzelec zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa, który nie stosował się do ograniczeń prędkości. Nieodpowiedzialny kierowca w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 128 km/h. W trakcie kontroli okazało się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, a mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kara

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10 – tłumaczy podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz powyższego, sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

Ponadto, w przypadku zawieszenia wykonania orzeczonej kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje również możliwość orzeczenia środka karnego przewidzianego w art. 44 § 2 k.k., tj. przepadku pojazdu jako narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa.

Bądźmy odpowiedzialni, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do ograniczeń prędkości ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oddawanie krwi / fot. Pranidchakan Boonrom / pexels.com

Za oddanie osocza 2 dni wolnego i pakiet ulg

Życie
czwartek, 26 listopada 2020, 13:07
Osocze ozdrowieńców może pomóc pacjentom ciężko przechodzącym COVID-19. Pobrane podczas jednej wizyty może zostać zastosowane aż u 3 pacjentów. Żeby zwiększyć liczbę chętnych do oddawania osocza, rząd zaoferował dodatkowe korzyści. Jakie?

Zobacz również