NaStyku.pl

Nowy szef dolnośląskiej policji

Zmiana na stanowisku komendanta dolnośląskiej policji. Insp. Dariusz Wesołowski zastąpił nadinsp. Tomasza Trawińskiego.
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant KWP we Wrocławiu insp. Dariusz Wesłowoski / fot. KWP Wrocław
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant KWP we Wrocławiu insp. Dariusz Wesłowoski / fot. KWP Wrocław

19 lutego 2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste zdanie stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, który przejął tą funkcję w maju 2017 r. - po skandalu, jaki wybuchł po ujawnieniu nagrań z torturowania Igora Stachowiaka w Komisariacie Stare Miasto przy ul. Trzemskiej. Nadinsp.Trawiński uruchomił procedurę zwolnień policjantów biorących udział w zatrzymaniu młodego mężczyzny.

Zgodnie z rozkazem Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Tomasz Trawiński zdał stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu i pożegnał się ze sztandarem. 20 lutego objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Nowym szefem dolnośląskiej policji został insp. Dariusz Wesołowski. 

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, w swoim przemówieniu wyraził szacunek i wdzięczność dla nadinsp. Tomasza Trawińskiego za całość dotychczasowej służby i osiągnięć. Podziękował za blisko 3 lata ciężkiej pracy w garnizonie dolnośląskim i wysoko ocenił jego dotychczasową pracę.

Insp. Dariusz Wesołowski, któremu powierzone zostały obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – podziękował za zaufanie, jakim został obdarzony przez Komendanta Głównego Policji. Jednocześnie zapewnił o kontynuacji  dobrych wzorców nakreślonych przez nadinsp. Tomasza Trawińskiego w celu realizacji zadań stawianych przed policją, ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska.

 Zaproszeni goście i kadra kierownicza podczas uroczystości / fot. KWP Wrocław

Zaproszeni goście i kadra kierownicza podczas uroczystości / fot. KWP Wrocław 

nadinsp. Tomasz Trawiński

Nadinsp. Tomasz Trawiński służbę w policji rozpoczął 1 grudnia 1991 r. jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był dzielnicowym, kierownikiem referatu, naczelnikiem Wydziału Prewencji i Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W  2006 r. awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. W 2010 r. został Komendantem Powiatowym Policji w Rawiczu. W kwietniu 2012 r. został  Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. W lutym 2016 r. został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W maju 2017 roku został  Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu.

Z wykształcenia Trawiński jest magistrem prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu - na kierunku zarządzanie oraz Akademię Obrony Narodowej na kierunku organizacja systemu obronnego i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej.

 Pożegnanie ze sztandarem przez nadinsp. Tomasza Trawińskiego / fot. KWP Wrocław

Pożegnanie ze sztandarem przez nadinsp. Tomasza Trawińskiego / fot. KWP Wrocław

insp. Dariusz Wesołowski

Insp. Dariusz Wesołowski służbę w Policji rozpoczął w 1994 r. jako aplikant. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej. Był m.in. dzielnicowym, specjalistą sekcji prewencji i Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu. W 2008 r. awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, a w roku 2012 został Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu. W czerwcu 2017 r. objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Insp. Dariusz Wesołowski jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 insp. Dariusz Wesołowski / fot. KWP Wrocław

insp. Dariusz Wesołowski / fot. KWP Wrocław

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Koronawirus: informacje Urzędu Miasta Zgorzelec

Trzech chorych na koronawirusa w powiecie zgorzeleckim

Życie
czwartek, 02 kwietnia 2020, 08:52
Na terenie powiatu zgorzeleckiego potwierdzono już 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba ta w najbliższym czasie może wzrosnąć, ponieważ kolejnych 6 mieszkańców jest podejrzanych o zakażenie.
Urząd Skarbowy w Zgorzelcu.

Więcej czasu na złożenie PIT

Życie
środa, 01 kwietnia 2020, 09:59
Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja.

Zobacz również