NaStyku.pl

Nowy, policyjny radiowóz na ulicach Zgorzelca

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu mają do dyspozycji nowy radiowóz. Nie zdziwcie się za tym, gdy na drogach naszego powiatu zobaczycie Skodę Scalę, również z obowiązującym, nowym oznakowaniem radiowozu.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Skoda Superb trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pojazd wyposażony jest w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4x4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy.

Mniejszy model Skoda Scala wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG. 7 tego typu pojazdów trafiło do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Legnicy, a także Komend Powiatowych Policji w Oławie, Zgorzelcu, Jaworze, Środzie Śląskiej i Bolesławcu.

Nowoczesne pojazdy służbowe pozwolą funkcjonariuszom jeszcze bardziej skutecznie, realizować różnego rodzaju działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Pojazdy zakupione zostały w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również