NaStyku.pl

Nowa odsłona przystanku autobusowego

Zamiast tradycyjnej, oszklonej wiaty przystankowej jest wielki parasol i ławeczka z okalającym ją murkiem. Tak wygląda nowy przystanek autobusowy przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.

Nietypowa i oryginalna konstrukcja zastąpiła dotychczasową tradycyjną, oszkloną wiatę przystankową przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu. Nowa forma przystanku autobusowego przykuwa uwagę swoim wyglądem nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej, ale też pieszych, którzy chętnie zatrzymywali się dzisiaj tutaj na krótki odpoczynek.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona pomysłem. Przywykliśmy już do metalowych i oszklonych wiat, które często były demolowane przez wandali, szpeciły miasto i zniechęcały do korzystania z nich. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, tym bardziej, że nowa budowla ożywiła tą nieco nudną przestrzeń – przyznała naszej redakcji Agnieszka Jankowska, mieszkanka Zgorzelca. Podobnego zdania jest również Kazimierz Wojciechowski, który twierdzi, że przystanki autobusowe mogą stać się istotnym elementem wystroju miast. - Mieszkam w okolicy i obserwowałem przebieg prac. Myślałem, że będzie to zwykły murowany przystanek. Okazało się inaczej. Jest ciekawie i oryginalnie. Liczę, że podobne wiaty staną w innych częściach miasta i będą tworzyć spójną całość – powiedział.

A Wam jak się podoba?

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Przemycał narkotyki z Holandii

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 19:26
Narkotyki o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych nie trafią na polski rynek. W areszcie osadzono Michała J., który przywiózł z Holandii blisko 10 kg ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 g żywicy konopi i ponad 50 g kokainy.
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...