NaStyku.pl

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Trzech kierowców zlekceważyło przepisy. Co im grozi?

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego oraz wymagań technicznych pojazdów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Nie wszyscy chyba zdają sobie z tego sprawę. W ostatni wtorek (21.05) na drogach powiatu zgorzeleckiego zatrzymano aż 3 kierujących, którzy nie zastosowali się do wydanych im przez sąd lub starostę zakazów kierowania pojazdami. Z jakimi konsekwencjami muszą się liczyć? Za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień przez starostę grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres os 1 roku do 15 lat. Natomiast kierującemu wbrew sądowemu zakazowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Sądowy zakaz i zły stan techniczny pojazdu

Pierwszy z zatrzymanych to 35-letni mieszkaniec naszego powiatu, który zdecydował się wsiąść za kółko pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami i cofniętych przez starostę uprawnień. Mało tego Peugeot, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został zatrzymany przez funkcjonariuszy tydzień wcześniej – za zły stan techniczny.

Kolejny zatrzymany kierowca to 41-letni mieszkaniec naszego regionu. Mężczyzna prowadził Volkswagena pomimo sądowego zakazu. Odpowiedzialność za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych przez starostę uprawnień nie ominie również 30-latka, który nie patrząc na grożące mu konsekwencje wsiadł za kierownicę swojego samochodu.

Przedstawiciel handlowy bez prawa jazdy

Natomiast nawet na 3 miesiące ze swoim prawem jazdy może pożegnać się 36-letni przedstawiciel handlowy, który w terenie zabudowanym pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał o 74 km/h więcej.

Apel mundurowych

Zgorzeleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów, gdyż nie tylko stwarza to zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale może rodzić poważne konsekwencje prawne.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również