NaStyku.pl

Nakręć się na pomoc dla Kaspra!

Plastikowe nakrętki, z pozoru błaha rzecz, a tak skutecznie można dzięki nim pomóc! Wiedzą o tym uczniowie zgorzeleckiego "Górnika", którzy po raz kolejny zorganizowali akcję "nakrętka". W ten sposób wesprą 9-letniego Kaspra borykającego się z białaczką.
Trwa zbiórka plastikowych nakrętek
Trwa zbiórka plastikowych nakrętek

Każdy z nas codziennie odkręca butelki. Plastikowe nakrętki zazwyczaj trafiają do kosza na śmieci, ale okazuje się, że mogą one pomóc w ratowaniu życia i zdrowia. Jak? Za takie właśnie korki można opłacić zajęcia rehabilitacyjne oraz kosztowne kuracje lub kupić wózki dla osób niepełnosprawnych. Warunek jest tylko jeden, trzeba ich uzbierać naprawdę dużo. W pojedynkę jest to raczej niemożliwe, ale siła tkwi w grupie.

Doskonale o tym wiedzą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, którzy od kilku lat skutecznie prowadzą akcję "nakrętka". Przez cały rok zbierają plastikowe korki i przekazują je fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która opiekuje się małymi pacjentami Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

W tym roku młodzież postanowiła pomóc 9-letniemu Kasprowi, u którego w maju zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu. Przygotowuje się do trzeciego etapu chemioterapii, a dodatkowe leczenie, które nie jest refundowane przez NFZ wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Pierwsze nakrętki zostały przekazane fundacji pod koniec października. Na tym jednak nie koniec, akcja wciąż trwa. Uczniowie zachęcają mieszkańców i instytucje do wspólnej pomocy. Nakrętki można przynosić codziennie do szkoły przy ul. Powstańców Śląskich 1. Koordynatorem akcji jest Waldemar Woźniak – nauczyciel i wiceprzewodniczący Rady Miasta w Zgorzelcu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...