NaStyku.pl

Najpierw ukradł auto, potem paliwo

Najpierw ukradł samochód, a potem co najmniej kilkakrotnie tankował benzynę i odjeżdżał ze stacji nie płacąc. Mowa o 40-latku, który został zatrzymany przez policję. Auto trafiło na policyjny parking, wkrótce zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi.
Skradziony na terenie Niemiec Mercedes / fot. KPP Zgorzelec
Skradziony na terenie Niemiec Mercedes / fot. KPP Zgorzelec

Kryminalni otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim widziany był skradziony Mercedes. Mundurowi udali się we wskazane miejsce i zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego powiatu, który poruszał się wspomnianym samochodem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony w połowie kwietnia z terenu Niemiec. Auto miało założone tablice rejestracyjne, które również pochodziły z kradzieży. Samochód wykorzystywany był do kradzieży paliwa z różnych stacji benzynowych w regionie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...