NaStyku.pl

Najpierw ukradł auto, potem paliwo

Najpierw ukradł samochód, a potem co najmniej kilkakrotnie tankował benzynę i odjeżdżał ze stacji nie płacąc. Mowa o 40-latku, który został zatrzymany przez policję. Auto trafiło na policyjny parking, wkrótce zostanie zwrócone prawowitemu właścicielowi.
Skradziony na terenie Niemiec Mercedes / fot. KPP Zgorzelec
Skradziony na terenie Niemiec Mercedes / fot. KPP Zgorzelec

Kryminalni otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w powiecie zgorzeleckim widziany był skradziony Mercedes. Mundurowi udali się we wskazane miejsce i zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego powiatu, który poruszał się wspomnianym samochodem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony w połowie kwietnia z terenu Niemiec. Auto miało założone tablice rejestracyjne, które również pochodziły z kradzieży. Samochód wykorzystywany był do kradzieży paliwa z różnych stacji benzynowych w regionie.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również