NaStyku.pl

Najlepsi uczniowie w Zgorzelcu! Stypendia Burmistrza Miasta przyznane

W hali PGE Turów Arena, podczas uroczystej gali, po raz kolejny przyznano nagrody i wyróżnienia dla młodzieży zgorzeleckich szkół, w ramach programu Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Stypendia Burmistrza Miasta Zgorzelec mają już piętnastoletnią tradycję i przyznawane są w trzech kategoriach:

  • stypendium naukowe – za wyniki w nauce,
  • stypendium sportowe – za osiągnięcia w dziedzinie sportu,
  • stypendium artystyczne – za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej

Podczas tegorocznej gali Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz przyznał 244 stypendia i 2 nagrody specjalne. Laureatom nagród towarzyszyli dumni rodzice i opiekunowie, koledzy, wychowawcy oraz jak zwykle wspierający ich dyrektorzy szkół:

Kinga Chuda-Jaworska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu
Sylwia Skoczylas – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu
Marlena Dzierka – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu
Dorota Barczyk – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu
Agnieszka Olszewska – dyrektor Szkół Tęcza Zgorzelcu oraz
Anna Malkiewicz – zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu,

A oto laureaci stypendiów i nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec za rok 2022/2023:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. J. IWASZKIEWICZA:

Stypendia naukowe: Szymon Mielewczyk, Pola Aniszkiewicz, Jan Przygrodzki, Maja Myka, Wojciech Mielewczyk, Zuzanna Wielgus, Krystian Tryliński, Liwia Radzik
Stypendia artystyczne: Szymon Wójcik, Natalia Naraniecka
Stypendia sportowe: Tomasz Kret, Laura Suszek, Dawid Zienkiewicz, Jan Kwieciński, Łukasz Kłos, Jan Kozłowski, Wiktoria Łysiak, Agnieszka Nolbert, Kalina Kicmal, Karina Żerko, Laura Reluga, Wiktoria Gietka, Pola Aniszkiewicz, Maja Małecka, Emilia Radwańska, Franciszek Hryniewiecki, Julia Grzechnik, Hanna Wiernicka, Wojciech Mielewczyk, Dawid Koput, Patrycja Przybylińska, Dawid Chodysz, Aleksandra Suchcicka, Emilia Dąbrowska, Mateusz Suprowicz, Borys Niklewicz, Zuzanna Wielgus, Kamila Pałys, Anna Kotlarz, Mateusz Falasa, Lena Ostojska, Patryk Mazur, Bartosz Rędzia, Nina Grabowska, Kornel Góral, Jakub Bujanowski, Jakub Jaworski, Adam Leszczuk, Laura Michalak, Roksana Podłużna, Maja Tokarczuk, Lena Pomorska, Michał Senkowski, Aleksander Świercz, Paulina Świetlińska, Maja Szczech, Kinga Spendowska, Kornelia Spendowska, Krystian Tryliński, Maja Zagajewska, Weronika Stankiewicz, Jakub Rebiger
Nagroda specjalna: Nikodem Swoboda – pasjonat gry na perkusji, uczestnik wielu muzycznych eventów, w tym słowackiej edycji programu „Mam talent”

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JANUSZA KORCZAKA:

Stypendia naukowe: Paweł Pietrasiewicz, Filip Kozłowski, Aleksander Szewczyk, Paula Podgórska, Adrian Gaweł, Paula Piliszko, Maja Cochur, Jakub Arcimowicz, Marta Kosiorowska, Amelia Kołodzińska, Kamila Wilińska, Bartosz Gitler, Antonina Salamonowicz, Julia Nowicka
Stypendia artystyczne: Maja Rachwalska
Stypendia sportowe: Patrycja Krasowska, Quentin Pydymowski, Przemysław Łuszczyk, Marcelina Okońska, Oliwia Romaldowska, Jakub Panfil, Natalia Minuta, Michał Szczepaniak, Marta Radawiec, Karina Riabokon, Maciej Czapiga, Jakub Świdwa, Wojciech Grymuza, Oliwier Gall, Szymon Szczepański, Ines Tarasiewicz, Maciej Stachura, Adrian Żukowski, Dawid Sosnowski, Zofia Maj, Kinga Jasińska, Iwo Czerniak, Wiktoria Chariton, Marcel Bogdanowicz, Paulina Bobowska, Vanessa Gawryło, Kayla Furmańczyk, Alex Lachtara, Bianka Tarasiewicz, Vanessa Zielińska, Beata Przybyła, Estera Rec, Jakub Panek, Daniil Mikhalap, Krzysztof Gitler, Jakub Kaczmarek, Nataniel Bałando, Bartosz Gitler, Nikodem Użarowski, Jan Kowalewski, Jakub Kozłowski, Szymon Milczarek, Uladzislau Kabiak, Aleksander Grzesik, Wojciech Kietla, Filip Szabłowski, Stanisław Szymków, Natalia Zdanowicz

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE:

Stypendia naukowe: Hubert Bartczak, Anna-Marie Baumgart, Kornelia Borowska, Stanisław Flis, Nadia Gdesz, Jakub Goszcz, Mateusz Gotthardt, Jakub Grzechnik, Piotr Jastrzębski, Julia Jurasik, Maria Kaczmarczyk, Natalia Konieczna, Jakub Kopacz, Krzysztof Kowalczyk, Alexandra Kowalewska, Piotr Kufel, Athina Łazarska, Krzysztof Łapuszyński, Michalina Matwiejczyk, Victoria Mielcarek, Zofia Muzolf, Hubert Niemiec, Natalia Nowosielska, Maja Okienko, Ewa Pietruszka, Maria Pietruszka, Gabriel Pilczuk, Ignacy Prusiecki, Nikola Sołtys, Milan Szczepański, Maria Szulc, Adam Wałoszek, Nikodem Wojtala, Lena Wójcik, Maria Wyrwas, Dawid Markowski
Stypendia artystyczne: Michał Gnych, Kornel Laba, Wojciech Lipiński, Oliwier Skorupa, Anastazja Staniewicz
Stypendia sportowe: Szymon Boreczek, Zuzanna Breczko, Piotr Czerwiński, Jakub Domański, Zuzanna Dorniak, Jonatan Drozdek, Natalia Fras, Aleksandra Gajzler, Jakub Garliński, Nadia Gdesz, Jakub Goszcz, Jakub Grzechnik, Maja Grzybek, Natasza Hładka, , Maciej Jasiul, Piotr Jastrzębski, Kamil Jóźwiak, Mieszko Kobyłt, Wiktor Kołodziejczak, Kornelia Kondycka, Filip Kruszewski, Filip Kubik, Dominik Kulczyński, Zofia Kuzubska, Natasza Kuźma, Paweł Ławicki, Krzysztof Łapuszyński, Hanna Majewska, Jakub Marczyński, Dawid Markowski, Borys Matwiejczyk, Julia Mączka, Michał Mesjasz, Igor Miakisz, Victoria Mielcarek, Miłosz Mikołajczyk, Milena Mrok, Jagoda Napierała, Błażej Nieścierowicz, Matylda Niewola, Maja Paluch, Maria Pietruszka, Hanna Pietryk, Krystian Pluciński, Wiktor Podłużny, Ignacy Prusiecki, Iwona Pyrgał, Dawid Rokicki, Mateusz Sawicki, Natalia Skoczylas, Julia Skonieczka, Kacper Skowroński, Oliwer Skrzypacz, Nikola Sołtys, Hanna Staśkiewicz, Klaudia Stecewicz, Malwina Stępień, Amelia Szarata, Hanna Szulc, Jakub Trofimowicz, Hubert Wasilewski, Maksymilian Woś, Laura Wyrozębska, Mikołaj Zaalman, Nikola Zając, Jakub Żbikowski, Jakub Żuberek
Nagroda specjalna: Róża Miuliszyn –  I miejsce w Ogólnopolskich Indywidualnych Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach w kat. dziewczęta kl. I-II.

SZKOŁA PODSTAWOWA TĘCZA:

Stypendia naukowe: Jagoda Warszawska, Zuzanna Szewczyk, Cyprian Niedzielski
Stypendium sportowe: Antoni Pilny

SZKOŁA PODSTAWOWA COGITO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI:

Stypendia naukowe: Amelia Truch, Milena Kasprzyk

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I I II STOPNIA IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO:

Stypendia artystyczne dla najbardziej utalentowanych uczniów otrzymali: Tomasz Drążek, Leon Zieja

Czas pomiędzy wręczeniem nagród umilały zebranym występy młodych, uzdolnionych zgorzelczan. Na scenie wystąpili: grupa Anonymous ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu, pod kierownictwem Pani Seweryny Stępień, Tomasz Drążek i Leon Zieja, uczniowie klasy saksofonu Jagody Leśniak- Sidorskiej, duet Ernestyna Adamowicz – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3 i tegoroczna stypendystka Maja Rachwalska w utworze z repertuaru Billie Eilish, mażoretki – zespół pod kierownictwem Pani Małgorzaty Tabiś oraz Nikodem Swoboda – _baby_drumm_

Gratulujemy tegorocznym stypendystom!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zasady przyznawania Stypendiów Burmistrza Miasta Zgorzelec reguluje uchwała Rady Miasta Nr 162/2020, podjęta 12 maja 2020 r. Aby otrzymać stypendium naukowe należy uzyskać łączną średnią ocen w wysokości minimum 5,0 ze wszystkich przedmiotów – jeśli  jest się uczniem klas IV-VI lub średnią minimum 4,75 – jeśli jest się uczniem klasy VII lub VIII; trzeba też mieć wzorową ocenę z zachowania i odnosić sukcesy w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych szczebla powiatowego, regionalnego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego lub międzynarodowego. Laureaci stypendium sportowego lub artystycznego powinni natomiast uzyskać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, umieć godzić naukę z zainteresowaniami i podobnie jak stypendyści naukowi, odnosić sukcesy w olimpiadach, konkursach artystycznych lub zawodach sportowych na szczeblu (w zależności od rodzaju stypendium) powiatowym, strefowym, regionalnym, wojewódzkim, czy ogólnopolskim lub wykazać się osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Zgodnie z uchwałą, w przypadku osiągnięcia przez ucznia sukcesów w różnych kategoriach, może on otrzymać więcej niż jedno stypendium.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również