NaStyku.pl

Najlepsi uczniowie odebrali stypendia Starosty Zgorzeleckiego

W dniach 5 i 6 września br., Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyną Radziętą oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszką Budych wręczyli stypendia uczniom.
fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyną Radziętą oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszką Budych wręczyli stypendia uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023. 

Nagrodzono łącznie 87 uczniów, którzy spełnili warunki zawarte w regulaminie udzielania Stypendium Starosty Zgorzeleckiego tj.

1) uczniowie liceum, technikum, którzy uzyskali w wyniku klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 5,0 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania;

2) uczniowie branżowej szkoły I stopnia, którzy uzyskali w wyniku klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania;

3) uczniowie szkoły podstawowej specjalnej lub branżowej szkoły specjalnej, którzy uzyskali w wyniku klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Uprawnionymi do ubiegania się o stypendium Starosty Zgorzeleckiego za wysokie osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe są uczniowie liceum, technikum, szkoły branżowej, którzy otrzymali bardzo dobrą ocenę z zachowania, byli laureatami/finalistami konkursów, olimpiad lub zawodów sportowych na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym przy czym średnia ocen nie może być niższa niż 4,5.

Stypendia zostały wręczone uczniom:

  • Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu- 27 stypendystów w tym 25 stypendiów za wyniki w nauce oraz 2 stypendia naukowe;
  • Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu – 21 stypendystów w tym 13 stypendiów za wyniki w nauce oraz 8 stypendiów sportowych;
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu- 28 stypendystów, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce;
  • Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni – 11 stypendystów, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce, a także życzenia, by dotychczasowe osiągnięcia szkolne stały się źródłem kolejnych i inspirowały do realizacji nowych pomysłów oraz ambitnych planów. 

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszej wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!

fot. Starostwo Powiatowe (7) 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również