NaStyku.pl

Naćpany kierowca z bronią i narkotykami

Jechał naćpany, miał narkotyki i broń. Uwagę policjantów zwrócił jego styl jazdy samochodem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Zabezpieczona broń z magazynkiem / fot. KPP Zgorzelec
Zabezpieczona broń z magazynkiem / fot. KPP Zgorzelec

Pijani lub naćpani kierowcy z natury nie grzeszą rozwagą, natomiast ten wykazał się ogromną głupotą. Postarał się o to, aby policjanci zwrócili na niego uwagę. W trakcie kontroli drogowej jego sytuacja coraz bardziej się pogarszała…

Zgorzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu drogi W352 zauważyli kierowcę BMW, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Okazało się że, 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma cofnięte przez starostę zgorzeleckiego uprawnienia do kierowania. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Zatrzymany był pod wpływem narkotyków – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

To był dopiero jednak początek kłopotów mężczyzny. Mundurowi podczas przeszukania pojazdu pod fotelem kierowcy znaleźli broń z podpiętym magazynkiem i amunicją. 39-latek posiadał przy sobie także woreczki foliowe. Jeden z metamfetaminą, drugi z tabletką ekstazy.

Mężczyzna trafił na „policyjny dołek”. Usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczona broń z magazynkiem, testery narkotykowe i narkotyki / fot. KPP Zgorzelec

Zabezpieczona broń z magazynkiem, testery narkotykowe i narkotyki / fot. KPP Zgorzelec

Kolejny naćpany kierowca z narkotykami

Kolejny naćpany kierowca wpadł tym razem w ręce funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. 34-latek prowadził samochód posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami wszelkich kategorii. W trakcie kontroli okazało się także, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego prowadził pod wpływem narkotyków, a przy sobie miał ponad 22 porcje handlowe „piko”.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie ponad 3,3 tys. zł.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...