NaStyku.pl

Naćpany kierowca bez uprawnień i pasażer poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę Opla, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że 35-latek nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków.
Emblematy zgorzeleckiej grupy SPEED / fot. KPP Zgorzelec
Emblematy zgorzeleckiej grupy SPEED / fot. KPP Zgorzelec

Natomiast jego pasażer okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Funkcjonariusze z grupy SPEED na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna podróżował z 36-letnim pasażerem, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Ma do odbycia karę 119 dni więzienia.

Kierujący za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i bez uprawnień odpowie przed sądem. Natomiast za brak pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdu oraz brak obowiązkowego wyposażenia 35-latek został ukarany mandatami. Natomiast pasażer trafił już do aresztu.

Przypomnijmy, że za prowadzanie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa zobowiązany jest orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków, czy alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również