NaStyku.pl

Naćpany i poszukiwany

Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Przy okazji wyszło na jaw, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Samochód, którym uciekał poszukiwany / fot. KPP Zgorzelec
Samochód, którym uciekał poszukiwany / fot. KPP Zgorzelec

Kolejny pościg na terenie powiatu zgorzeleckiego. Tym razem funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki, podczas służby na terenie gminy Bogatynia, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowego Mercedesa. Pomimo poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się, przyśpieszył i kontynuował jazdę.

Mundurowi nie dali za wygraną i ścigali kierowcę, który zjechał w drogę leśną. Po uszkodzeniu pojazdu kierowca wraz z pasażerką zaczęli uciekać pieszo. Po chwili para została zatrzymana – relacjonuje zdarzenie podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo miał do odbycia karę kilkudziesięciu dni więzienia. Mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z uwagi na zachowanie kierującego podjęto decyzję o przebadaniu go testerem narkotykowym. Okazało się, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo w samochodzie zabezpieczono woreczek foliowy z zawartością krystalicznej substancji. Badania wykazały, że jest to metamfetamina – dodaje policjantka.

42-latek trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzone koło pojazdu / fot. KPP Zgorzelec

Uszkodzone koło pojazdu / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również