NaStyku.pl

Naćpani kierowcy przewozili narkotyki

Coraz więcej odurzonych narkotykami kierowców na drogach powiatu zgorzeleckiego. Tylko w poniedziałek (13.05) policjanci zatrzymali cztery takie osoby. To jednak nie wszystko! Troje z nich odpowie także za posiadanie substancji psychotropowych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Zażywanie środków odurzających i jazda samochodem nigdy nie wróży niczego dobrego. Wystarczy przypadkowa kontrola policji, by ponieść surowe konsekwencje prawne, a czasem nawet zmarnować kilka lat życia. Przekonało się o tym czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy minionej doby zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem środków psychoaktywnych. Przeprowadzone badania wykazały, że była to metamfetamina. Przy trojgu z nich funkcjonariusze znaleźli woreczki strunowe z krystaliczną substancją.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa zobowiązany jest orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do 10 – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków, czy alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również