Teren przeznaczony na plac zabaw będzie naturalnie podzielony na dwie strefy zabaw – dla dzieci małych (0-6 lat) oraz dla dzieci większych i młodzieży (7-16 lat). Oddzielać je będzie częściowo drewniane ogrodzenie, a częściowo naturalne bariery – głazy o gładkiej powierzchni, drzewa i krzewy.
Autor projektu nowego placu sięgnął po koncepcję Natural Play, w której do aranżacji przestrzeni wykorzystuje się naturalne elementy otoczenia takie, jak drewno, roślinność, kamień (tutaj też i głazy) oraz naturalne ukształtowanie terenu – pagórki, czy zagłębienia. Nowy plac zabaw ma nie tylko zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę, ale też wspomagać ich rozwój sensoryczny i psychoruchowy, dostarczając bodźców dotykowych i okazji do ćwiczenia zmysłu równowagi, wzmacniania mięśni, szybkości i gibkości. Plac będzie miał bezpieczną nawierzchnię z piasku rzecznego, który dla najmłodszych będzie także piaskownicą.
Wartość całkowita placu zabaw: 322.813,05 EUR
Dofinansowanie placu zabaw: 274.391,09 EUR
To kolejny etap projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego”. W ramach zakończonego w 2021 roku V etapu „Przygody z Nysą” zagospodarowano na nowo z myślą o aktywnym wypoczynku teren wokół zbiornika wodnego. Powstało blisko 2 km ścieżek o nawierzchniach asfaltowej, naturalnej gruntowej i utwardzonej kostką kamienną, mostki i stacje z urządzeniami do ćwiczeń. Całość tworzy dużą, wkomponowaną w naturalne otoczenie pętlę, która idealnie nadaje się do rekreacji i wypoczynku dla biegaczy, spacerowiczów, kijkarzy, rowerzystów, rolkarzy i jeżdżących konno.
Międzygminny projekt „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2020”.