NaStyku.pl

Na wieczną służbę odszedł wieloletni prezes OSP Studniska - druh Jan Kolbuch

O śmierci wieloletniego prezesa i druha Jana Kolbucha informuje jednostka OSP Studniska. Jan Kolbuch całe swoje życie związał z aktywnym działaniem na rzecz OSP w powiecie zgorzeleckim oraz oddziałach Związku OSP RP.
fot. OSP Studniska
fot. OSP Studniska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 66 lat, na wieczną służbę odszedł wieloletni Prezes naszej jednostki - druh Jan Kolbuch - informuje OSP Studniska. 

Druh Jan Kolbuch urodził się w 1956 r. Całe swoje życie związał z aktywną działalnością w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz oddziałach Związku OSP RP. Od 1989 roku nieprzerwanie przez 32 lata pełnił funkcję Prezesa OSP w Studniskach Dolnych.
 
W latach 1995 – 2005 był Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sulikowie, w latach 2005-2010 Komendantem Gminnym, a następnie od roku 2011 przez 10 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sulikowie. W lutym 2015r. wybrany został na Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu, a w 2018 na Członka Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego.
 
Z początkiem jego prezesury w 1989r. jednostka OSP Studniska Dolne weszła w nowy etap funkcjonowania – oddano do użytku nową remizę strażacką oraz otrzymała nowy samochód pożarniczy Star 266. W 1995 r. wprowadził jednostkę w nowe realia funkcjonowania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2005 roku z jego inicjatywy jednostka OSP otrzymała sztandar oraz nowy lekki samochód gaśniczy Ford. W 2013r. współorganizował zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego a w kolejnych latach modernizację budynku remizy OSP Studniska Dolne.
 
Kierując pracami Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu współorganizował eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Konkursu Plastycznego, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP oraz zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF. W trakcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w roku 2021 zakończył piastowanie wszystkich funkcji w OSP i strukturach Związku, a ostatni rok Jego życia wypełniony był zmaganiami z ciężką chorobą.
 
Za całokształt swojej działalności został odznaczony m.in.: Złotym Znakiem Związku, Medalem Honorowym im. B. Chomicza, Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa", Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" Srebrnym Medalem "Na Straży" oraz Odznaką Honorową "Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego".
 
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...