NaStyku.pl

Mobilne Centrum Monitoringu wychwytuje wykroczenia drogowe

Mobilne Centrum Monitoringu, czyli „komisariat na kółkach” wyjechał na drogi województwa dolnośląskiego. Czujne oko kamery rejestruje wykroczenia popełniane przez kierowców.
Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) / fot. KWP Wrocław
Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) / fot. KWP Wrocław

Dolnośląscy policjanci podejmują szereg działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przemieszczającym się po drogach naszego województwa. Zwłaszcza podczas wakacji, gdy wiele osób wybiera się na letni wypoczynek i ruch jest wzmożony, funkcjonariusze mają dużo pracy.

Mundurowi dbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, przeprowadzają liczne kontrole drogowe, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, sposób przewozu dzieci, które muszą podróżować w urządzeniach do tego przeznaczonych. Pod specjalnym policyjnym nadzorem znajduje się również stan techniczny pojazdów, które poruszają się po dolnośląskich drogach. Funkcjonariuszy drogówki już od roku wspiera w tych działaniach specjalna grupa SPEED, a od kilku dni również kamery Mobilnego Centrum Monitoringu - zaznacza mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP Wrocław.

Nowa broń na piratów drogowych

Od kilku dni Mobilne Centrum Monitoringu stacjonuje na ulicach Wrocławia. Kamery zarejestrowały już 50 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Dotychczas policjanci skupili się na rejestrowaniu wykroczenia w postaci niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, które często prowadzi do poważnych wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Ujawniano też inne nieprawidłowości…

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zaznacza, że działania z wykorzystaniem MCM będą kontynuowane i już niedługo to nowe „narzędzie” będzie można spotkać również w innych miastach Dolnego Śląska.

Wyposażenie Mobilnego Centrum Monitoringu (MCM)

Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) to specjalistyczny wóz obserwacyjny wyposażony w system kamer i monitorów, który dotychczas wykorzystywany był do zabezpieczenia imprez masowych. Obecnie auto wspiera funkcjonariuszy ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak działa?

Stacjonuje w pewnej odległości od obserwowanego terenu i rejestruje popełniane wykroczenia, np. przejazd na czerwonym świetle. Informacje o sprawcy przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od kierowcy łamiącego przepisy – wyjaśnia mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

Pojazd wykorzystywany przez policjantów z dolnośląskiej komendy wyposażony jest w 7 kamer wysokiej rozdzielczości, sprzęt umożliwiający nagrywanie i przetwarzanie zarejestrowanego materiału. Na pokładzie znajduje się również agregat prądotwórczy, drukarka, fax i system łączności.

Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) / fot. KWP Wrocław

Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) / fot. KWP Wrocław

Mobilne Centrum Monitoringu (MCM) / fot. KWP Wrocław

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Poszukiwani opiekunowie prawni

Nabór na opiekuna prawnego

Życie
czwartek, 06 sierpnia 2020, 16:06
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu poszukuje kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.
szybka gotówka

Sposób na nieprzewidziane wydatki? Pożyczka online!

Życie
wtorek, 04 sierpnia 2020, 12:21
Szukasz sposobu na szybką gotówką? Jest na to rozwiązanie - pożyczki online! Brak konieczności wizyty w placówce pożyczkodawcy oraz mniejsze formalności związane z jej zaciągnięciem to tylko niektóre z zalet.

Zobacz również