NaStyku.pl

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa w powiecie zgorzeleckim

Kampanie reklamowe, analizy SWOT, plany finansowe i projektowanie stron internetowych – luty przyniósł kolejne owoce działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z powiatu zgorzeleckiego.
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".

Firemka nr 52 "Diamonds" (uczniowie ZSZiL w Zgorzelcu) 

Praca dotyczyła w szczególności kampanii reklamowej, ale również analizy rynku i analizy podmiotów o podobnej specyfice funkcjonowania na nim. Uczniowie weryfikowali słabe i mocne strony wynikające z samego podmiotu, jak i zagrożenia stwarzane na przestrzeni lat. Weryfikowano także elastyczność przedsiębiorstw w stosunku do zachodzących zmian. Cały okres oparty był przede wszystkim na bieżącej działalności podmiotu, by uświadomić "pracownikom" iż najistotniejsza jest ciągłość działalności i płynność finansowa.

Firemka nr 54 "DecorFlor" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Uczestnicy miniprzesiębiorstwa "DekorFlor" analizowali karty pracy skupiając uwagę na biznesplan, czyli analizę SWOT, oceniając przy tym zewnętrzne i wewnętrzne czynniki przedsiębiorstwa. Zajmowali się również planem finansowym związanym z dochodami i wydatkami firmy. Pozwoliło to młodym przedsiębiorcom ustalić czy działalność będzie przynosiła dochody, będzie zrównoważona, czy przyniesie straty.

Firemka nr 55 "Kogucik BUD" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Miniprzedsiębiorstwo "Kogucik-Bud" spotkało się obradach, podczas których uczestnicy ustalili zasoby początkowe firmy oraz to, w jaki sposób można zaoszczędzić podczas rozwijania firmy. Zasięgnięto informacji odnośnie pozyskania środków finansowych na rozwój działalności. Dokonano zakupów na działalność miniprzedsiębiorstwa.

Firemka nr 57 "My Hair" i Firemka nr 58 "Firma IT" (uczniowie ZSZ w Bogatyni) 

Uczniowie podczas spotkań zapoznali się z pojęciem biegłości finansowej przedsiębiorcy oraz poznali podstawowe pojęcia związane z:

  • finansowaniem ze środków własnych i zewnętrznych,
  • różnicą pomiędzy ubezpieczeniem społecznym a ubezpieczeniem zdrowotnym,
  • pensją brutto,
  • pracownikiem a pracodawcą.

Dodatkowo świadczyli usługi fryzjerskie oraz opracowali projekty stron WWW i modele 3D.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2019, 08:41
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobisz tego oraz nie rozliczysz się w inny sposób, to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.
9. Wielkanocny Bieg dla Jaj

Wielkanocny Bieg dla Jaj 2019… dla Igora

Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 15:22
W sobotę, 27 kwietnia, w samo południe wystartuje 9. Bieg dla Jaj. Będzie bieg, spływ kajakowy, koncerty, malowanie buziek, zawody dla najmłodszych i wiele, wiele innych atrakcji. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Igora.

Zobacz również

Zabezpieczone przez policję narkotyki i pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 11:09

Trzymała w domu narkotyki

Kryminalni zatrzymali 36-latkę, która przechowywała w mieszkaniu środki psychotropowe. Była...