NaStyku.pl

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa w powiecie zgorzeleckim

Kampanie reklamowe, analizy SWOT, plany finansowe i projektowanie stron internetowych – luty przyniósł kolejne owoce działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z powiatu zgorzeleckiego.
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".

Firemka nr 52 "Diamonds" (uczniowie ZSZiL w Zgorzelcu) 

Praca dotyczyła w szczególności kampanii reklamowej, ale również analizy rynku i analizy podmiotów o podobnej specyfice funkcjonowania na nim. Uczniowie weryfikowali słabe i mocne strony wynikające z samego podmiotu, jak i zagrożenia stwarzane na przestrzeni lat. Weryfikowano także elastyczność przedsiębiorstw w stosunku do zachodzących zmian. Cały okres oparty był przede wszystkim na bieżącej działalności podmiotu, by uświadomić "pracownikom" iż najistotniejsza jest ciągłość działalności i płynność finansowa.

Firemka nr 54 "DecorFlor" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Uczestnicy miniprzesiębiorstwa "DekorFlor" analizowali karty pracy skupiając uwagę na biznesplan, czyli analizę SWOT, oceniając przy tym zewnętrzne i wewnętrzne czynniki przedsiębiorstwa. Zajmowali się również planem finansowym związanym z dochodami i wydatkami firmy. Pozwoliło to młodym przedsiębiorcom ustalić czy działalność będzie przynosiła dochody, będzie zrównoważona, czy przyniesie straty.

Firemka nr 55 "Kogucik BUD" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Miniprzedsiębiorstwo "Kogucik-Bud" spotkało się obradach, podczas których uczestnicy ustalili zasoby początkowe firmy oraz to, w jaki sposób można zaoszczędzić podczas rozwijania firmy. Zasięgnięto informacji odnośnie pozyskania środków finansowych na rozwój działalności. Dokonano zakupów na działalność miniprzedsiębiorstwa.

Firemka nr 57 "My Hair" i Firemka nr 58 "Firma IT" (uczniowie ZSZ w Bogatyni) 

Uczniowie podczas spotkań zapoznali się z pojęciem biegłości finansowej przedsiębiorcy oraz poznali podstawowe pojęcia związane z:

  • finansowaniem ze środków własnych i zewnętrznych,
  • różnicą pomiędzy ubezpieczeniem społecznym a ubezpieczeniem zdrowotnym,
  • pensją brutto,
  • pracownikiem a pracodawcą.

Dodatkowo świadczyli usługi fryzjerskie oraz opracowali projekty stron WWW i modele 3D.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również