NaStyku.pl

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa w powiecie zgorzeleckim

Kampanie reklamowe, analizy SWOT, plany finansowe i projektowanie stron internetowych – luty przyniósł kolejne owoce działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z powiatu zgorzeleckiego.
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".
Miniprzedsiębiorstwa powstały w ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach".

Firemka nr 52 "Diamonds" (uczniowie ZSZiL w Zgorzelcu) 

Praca dotyczyła w szczególności kampanii reklamowej, ale również analizy rynku i analizy podmiotów o podobnej specyfice funkcjonowania na nim. Uczniowie weryfikowali słabe i mocne strony wynikające z samego podmiotu, jak i zagrożenia stwarzane na przestrzeni lat. Weryfikowano także elastyczność przedsiębiorstw w stosunku do zachodzących zmian. Cały okres oparty był przede wszystkim na bieżącej działalności podmiotu, by uświadomić "pracownikom" iż najistotniejsza jest ciągłość działalności i płynność finansowa.

Firemka nr 54 "DecorFlor" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Uczestnicy miniprzesiębiorstwa "DekorFlor" analizowali karty pracy skupiając uwagę na biznesplan, czyli analizę SWOT, oceniając przy tym zewnętrzne i wewnętrzne czynniki przedsiębiorstwa. Zajmowali się również planem finansowym związanym z dochodami i wydatkami firmy. Pozwoliło to młodym przedsiębiorcom ustalić czy działalność będzie przynosiła dochody, będzie zrównoważona, czy przyniesie straty.

Firemka nr 55 "Kogucik BUD" (uczniowie ZSP w Zgorzelcu) 

Miniprzedsiębiorstwo "Kogucik-Bud" spotkało się obradach, podczas których uczestnicy ustalili zasoby początkowe firmy oraz to, w jaki sposób można zaoszczędzić podczas rozwijania firmy. Zasięgnięto informacji odnośnie pozyskania środków finansowych na rozwój działalności. Dokonano zakupów na działalność miniprzedsiębiorstwa.

Firemka nr 57 "My Hair" i Firemka nr 58 "Firma IT" (uczniowie ZSZ w Bogatyni) 

Uczniowie podczas spotkań zapoznali się z pojęciem biegłości finansowej przedsiębiorcy oraz poznali podstawowe pojęcia związane z:

  • finansowaniem ze środków własnych i zewnętrznych,
  • różnicą pomiędzy ubezpieczeniem społecznym a ubezpieczeniem zdrowotnym,
  • pensją brutto,
  • pracownikiem a pracodawcą.

Dodatkowo świadczyli usługi fryzjerskie oraz opracowali projekty stron WWW i modele 3D.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...