NaStyku.pl

Mieszkaniec Görlitz wybrał się do lasu na grzyby i nie potrafił wrócić do domu. Potrzebna była pomoc służb

Wczoraj strażacy i policjanci przez dwie godziny prowadzili poszukiwania 79-latka. Mężczyzna odszedł na chwilę z parkingu w poszukiwaniu grzybów, zgubił się i nie wiedział jak wyjść z lasu.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

79-latek, pochodzący z Görlitz oddalił się z przydrożnego parkingu w poszukiwaniu grzybów. W pewnym momencie zorientował się, że nie wie gdzie jest i jak wyjść z lasu. Zadzwonił  więc do czekającej koło samochodu żony, a ta natychmiast powiadomiła policję i straż pożarną.

oszukiwania mężczyzny w okolicach Rozdroża Izerskiego prowadzili strażacy z OSP KSRG Świeradów- Zdrój, OSP KSRG Krobica- Orłowice, JRG PSP Lubań oraz lwóweccy policjanci. Mężczyznę udało się zlokalizować po niemal dwóch godzinach i sprowadzono go na parking.

Policjanci apelują o to, by w podobnych okolicznościach przede wszystkim mieć przy sobie telefon komórkowy z naładowaną w pełni baterią. Ten po pierwsze umożliwi kontakt z policją, a po drugie pozwoli na wyznaczenie terenu poszukiwań. Warto jest także ubrać do lasu kamizelkę odblaskową, ta zapewne ułatwi to służbom szybsze dostrzeżenie poszukiwanego.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również