NaStyku.pl

Mieszkańców Görlitz obudziły hitlerowskie okrzyki "Sieg-Heil"

Noc z soboty na niedzielę dla mieszkańców Görlitz przy Berliner Straße zakończyła się przed 6 rano, gdy młodzi ludzie szli przez miasto wykrzykując hitlerowskie hasło "Sieg-Heil". Na miejsce wezwano policję.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Jak podaje witrualny dziennik saechsische.de w niedzielę nad ranem mieszkańców Berliner Straße w Görlitz obudziły okrzyki. Nie były to jednak zwyczajne okrzyki pijanej młodzieży, a nazistowskie okrzyki "Sieg-Heil" związane z III Rzeszą. Jedna z mieszkanek zauważyła na ulicę grupę biegnących młodych mężczyzn i natychmiast na miejsce wezwała policję zaniepokoja tym widokiem. 

Przypomnijmy, że takie hasła jak "Sieg-Heil" czy "Heil Hitler!" były używane jako hitlerowskie pozdrowienia przez III Rzeszą i na początku było używane wyłącznie w ramach partii, jednak po przejęciu przez nazistów władzy, w ramach rozszerzania kultu Führera, minister spraw wewnętrznych Wilhelm Frick dekretem z 13 lipca 1933 roku zobowiązywał do używania gestu i hasła przez całe niemieckie społeczeństwo. Obecnie wyciągnięta w hitlerowskim pozdrowieniu ręka jest w Niemczech czynem karalnym. 

Aktualna ocena: 1,5/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również