NaStyku.pl

Międzynarodowy Dzień Poradnictwa w ZUS: Spotkanie dla Polaków pracujących w Niemczech

Czy każda osoba, która pracuje w Niemczech ma prawo do niemieckiej emerytury? Jak opłacać składki za pracowników delegowanych do pracy za granicę? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzą eksperci podczas Dnia Poradnictwa w ZUS.
Międzynarodowy Dzień Poradnictwa w ZUS
Międzynarodowy Dzień Poradnictwa w ZUS

Do naszego biura przyjadą eksperci niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV) wraz z tłumaczami, eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego i Narodowego Funduszu Zdrowia – informuje Agnieszka Fit, kierownik Biura Terenowego ZUS w Zgorzelcu.

Porady będą udzielane 11 kwietnia od godz. 9.00 do 16.00 w biurze przy ul. Prusa 3 w Zgorzelcu.

Każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatne porady dotyczące wszystkich spraw ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech i w Polsce oraz w zakresie indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech. Proszę przynieść ze sobą dokumenty ubezpieczeniowe oraz dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport). Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania spotkania z ekspertem na konkretną godzinę pod numerem telefonu +48 75 64 68 730 lub + 48 75 64 68 750.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również