NaStyku.pl

Miał pięć sądowych zakazów prowadzenia, a mimo to wsiadł znów za kierownicę. Trafił za kraty

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. 31-latek prowadził pomimo pięciu sądowych zakazów, a dodatkowo był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 4 miesięcy więzienia. Mężczyzna został skazany właśnie za niestosowanie się do sądowych zakazów kierowania pojazdami. 31-latek trafił już do aresztu.

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Ponadto kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do nawet 15 lat - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również