NaStyku.pl

Magia świąt oczaruje każdego!

Na początku grudnia serce Görlitz zaczyna bić mocniej. Na ulicy Brüderstraße i Rynku Untermarkt stają świątecznie udekorowane domki, w powietrzu unosi się aromat grzanego wina i czekoladowych pierników, a na mieszkańców pogranicza czeka moc atrakcji.
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz 2017 - zdjęcie nr 24
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz 2017 - zdjęcie nr 24

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu całego roku. W Europamieście Zgorzelec/Görlitz magię zbliżających się świąt można już poczuć dzięki Śląskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. W świąteczny nastrój mieszkańców pogranicza oraz turystów wprowadzają bożonarodzeniowe dekoracje, adwentowe pieśni i kolędy oraz unoszący się w powietrzu zapach grzanego wina. Wzorem lat ubiegłych na ulicach stanęły także świąteczne kramy z biżuterią, zabawkami, dekoracjami oraz wyrobami rękodzielniczymi. Ponad 100 wystawców i rzemieślników z Polski, Czech i Niemiec oferuje swoje oryginalne i niepowtarzalne produkty. Nie ma tu stoisk z przypadku, wybór wystawców trwa przez kilka miesięcy.

Na wszystkich zwiedzających czekają również stoiska z przeróżnymi smakołykami, wśród których króluje zapach pierników i suszonych owoców. Menu jest jednak bardzo zróżnicowane. M.in. można skosztować polskiego żurku, saksońskiej gęstej zupy z soczewicy, gulaszu wiedeńskiego z knedlami, bigosu, arabskiej kabsy oraz wielu różnych słodkości.

Jarmark to również idealny sposób na spędzenie aktywnego czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. W tym roku na zwiedzających czeka lodowisko pod gołym niebem oraz pole do gry w curling bawarski. Najmłodsi mogą pomalować pierniki, ułożyć gigantyczne klocki LEGO, zaszaleć na kolejce i karuzeli, a także odwiedzić zagrodę z żywymi zwierzętami.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz potrwa do 17 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia – klik.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również