NaStyku.pl

Lubań: Ośmiolatek i strażacy uratowali zwierzę przed śmiercią

W sobotę około południa na ulicy Lwóweckiej w Lubaniu miała miejsce nietypowa akcja ratunkowa. Jedna z mniejszych mieszkanek miasta broniła się gryząc i drapiąc ludzi, którzy ratowali ją przed pewną śmiercią. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

W sobotę około południa ośmioletni Kacper, wracając z mamą do domu, w zagłębionym oknie piwnicznym zobaczył żywe stworzenie. Po bliższych oględzinach okazało się, że pod kratą chroniącą piwnicę przed włamaniem uwięziona jest kuna. Wyglądało na to, że zwierzę jest tam od dłuższego czasu.

Sumienie nie pozwalało im obojętnie przejść obok potrzebującego pomocy zwierzęcia. Pierwsza myśl - telefon do Straży Miejskiej, niestety ta w sobotę nie pracowała. Kolejna próba to telefon do lecznicy zwierząt, która świadczy usługi dla lubańskiego samorządu. Tam usłyszeli, że weterynarze i owszem zajmą się zwierzęciem, ale trzeba je uwolnić i przywieźć. Pozostała ostatnia deska ratunku... telefon do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Okazuje się, że na strażaków zawsze można liczyć.

Po paru minutach na miejscu pojawił się zastęp straży pożarnej, który otworzył kratę, a strażak zabezpieczony w grube rękawice wyciągnął uwięzione zwierzę. Kuna nie wiedząc co ją czeka jeszcze gryzła i drapała grube rękawice. Na szczęście, nikogo nie krzywdząc, została uwolniona i wróciła do swojego naturalnego środowiska i swoich miejskich aktywności.

Mama Kacpra opowiadając tę historię podsumowała, że przyczynili się do uwolnienia szkodnika, jednak zaznaczyła, że żadna istota nie zasługuje na taką śmierć.

fot. eLuban.pl/Czytelniczka 

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również