NaStyku.pl

Listonosz „czyścił” konta bankowe mieszkańców powiatu zgorzeleckiego!

Szok! Z kont bankowych mieszkańców powiatu zgorzeleckiego znikały pieniądze, a klienci różnych banków nie otrzymywali kart płatniczych. Bogatyńscy policjanci ustalili, że gotówka była wypłacana przez… listonosza.
Zabezpieczone w mieszkaniu byłego listonosza karty płatnicze / fot. KPP Zgorzelec
Zabezpieczone w mieszkaniu byłego listonosza karty płatnicze / fot. KPP Zgorzelec

Plan był prawie idealny… Przedsiębiorczy listonosz znalazł „dodatkowe źródło dochodu”. Jednak po jakimś czasie wpadł w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni.

Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o kradzież kart bankomatowych, za pomocą których wypłacał pieniądze. Sprawcą okazał się były listonosz – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Mężczyzna zamiast dostarczać bankowe przesyłki, kradł wysyłane pocztą karty, a następnie nr PIN i „czyścił” konta mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Wypłacał gotówkę z bankomatów lub płacił kartą za zakupy w sklepach internetowych.

W ten sposób 30-latek przywłaszczył około 100 kart płatniczych i przy ich użyciu ukradł ponad 10 tys. zł. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli przywłaszczone karty – uzupełnia policjantka.

Były listonosz usłyszał zarzuty bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzieży w włamaniem. Za murami więzienia może spędzić nawet 10 lat!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również