NaStyku.pl

Lewe papierosy nie trafią na rynek

Na rynek nie trafi kontrabanda o wartości prawie 1,2 mln zł. Pogranicznicy przechwycili trefny towar.
Funkcjonariusz straży granicznej podczas przeszukania prywatnej posesji / fot. NOSG
Funkcjonariusz straży granicznej podczas przeszukania prywatnej posesji / fot. NOSG

Dwa celne trafienia w przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zabezpieczyli 1,7 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trefny towar wprowadzono na czarny rynek, to Skarb Państwa straciłby około 1,2 mln zł.

Mundurowi wytypowali na terenie powiatu zgorzeleckiego jedną z prywatnych posesji, gdzie według posiadanych informacji miały być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Nie pomylili się… Po dokładnym przeszukaniu posesji i wchodzących w jej skład pomieszczeń gospodarczych znaleziono 400 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Ich wartość oszacowano na kwotę 280 792 zł.

Kolejną kontrabandę funkcjonariusze przechwycili na autostradzie A4, gdzie pełnili służbę. Podczas kontroli w przestrzeni ładunkowej busa ujawnili 1,3 mln sztuk trefnych papierosów. Wartość kontrabandy oszacowano na kwotę 912 574 zł. Towar trafił do magazynu straży granicznej, pojazd został zajęty przez mundurowych. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn, którzy nie przyznali się do zarzucanego im czynu posiadania wyrobów tytoniowych. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Zabezpieczone przez straż graniczą papierosy / fot. NOSG

Zabezpieczone przez straż graniczą papierosy / fot. NOSG

Zabezpieczone przez straż graniczą papierosy / fot. NOSG

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również