NaStyku.pl

Laptopy dla szkół średnich i placówek edukacyjnych w powiecie zgorzeleckim

39 laptopów z oprogramowaniem MS Office o łącznej wartości 99.777,60 zł trafiło do szkół średnich i placówek edukacyjnych w powiecie zgorzeleckim.
Część zakupionych laptopów / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Część zakupionych laptopów / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Powiat Zgorzelecki podpisał umowę dotyczącą realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. W ramach projektu zakupiono 39 laptopów z oprogramowaniem MS Office dla szkół z przeznaczeniem dla wsparcia zdalnej nauki uczniów, umożliwiające uczniom udział w zdalnych lekcjach oraz dla wsparcia nauczycieli w prowadzeniu zdalnych lekcji w ramach kształcenia zdalnego.

Okres realizacji projektu: 08.05.2020 r. – 08.11.2020 r.

Wartość projektu: 99.777,60 zł (dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa)

Dofinansowanie projektu:
Unia Europejska: 84.441,78 zł
Budżet państwa: 15.335,82 zł.

Szkoły objęte projektem:
Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. J. Korczaka w Zgorzelcu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawcy im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zgorzelcu i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bogatyni.

Cel projektu: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również