NaStyku.pl

Laboratorium przyszłości w Osieku Łużyckim

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria przyszłości”.
Laboratorium przyszłości w Osieku Łużyckim
Laboratorium przyszłości w Osieku Łużyckim

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła w ramach programu skorzystała ze wsparcia finansowego w kwocie 60 tys. zł. Pozyskane w ramach programu środki zostały w 2021 roku wykorzystane w ponad 60%.

Środki zostały wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu.

W ramach obligatoryjnego wyposażenia podstawowego szkoła zakupiła:

  • drukarkę 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami;
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.);
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

W ramach wyposażenia dodatkowego zakupiono: sprzęt kuchenny tj. roboty kuchenne, naczynia i akcesoria, kuchenki elektryczne, maszyny do szycia itp. Wśród pomocy znalazły się także roboty do nauki programowania, zestawy klocków konstrukcyjnych LEGO, długopisy 3D, narzędzia itp.

Przygotujcie się na ciekawe zajęcia, podczas których u każdego „zdiagnozujemy” talent i „zaaplikujemy” zainteresowania. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również