NaStyku.pl

Kupił rumuński dowód osobisty, by bez problemu pracować w Szwecji

Pogranicznicy zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował z podrobionym rumuńskim dowodem osobistym. Mężczyzna przyznał, że kupił dokument, aby móc bez problemów pracować w Szwecji, do której zmierzał.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

W ubiegły piątek (12 lipca) funkcjonariusze straży granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie podczas kontroli autokaru relacji Praga-Gdynia zwrócili uwagę na 27-letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna posiadał ważny paszport biometryczny, jednak z uwagi na popełnione prze niego przestępstwa kradzieży i skazanie go prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim jego dane umieszczone zostały w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany. Dodatkowo w trakcie przeszukania jego bagażu mundurowi znaleźli podrobiony rumuński dowód osobisty – informuje mjr SG Joanna Konieczniak,  rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Ukrainy wyjaśnił, że dokument kupił, aby móc bez problemów pracować w Szwecji, do której zmierzał. Obcokrajowiec usłyszał zarzut posiadania podrobionego rumuńskiego dowodu osobistego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolne poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat. 

Dzisiaj (15.07) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu do dnia 4 października 2019 r. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również