NaStyku.pl

Kupił rumuński dowód osobisty, by bez problemu pracować w Szwecji

Pogranicznicy zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował z podrobionym rumuńskim dowodem osobistym. Mężczyzna przyznał, że kupił dokument, aby móc bez problemów pracować w Szwecji, do której zmierzał.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

W ubiegły piątek (12 lipca) funkcjonariusze straży granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie podczas kontroli autokaru relacji Praga-Gdynia zwrócili uwagę na 27-letniego obywatela Ukrainy.

Mężczyzna posiadał ważny paszport biometryczny, jednak z uwagi na popełnione prze niego przestępstwa kradzieży i skazanie go prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim jego dane umieszczone zostały w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany. Dodatkowo w trakcie przeszukania jego bagażu mundurowi znaleźli podrobiony rumuński dowód osobisty – informuje mjr SG Joanna Konieczniak,  rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Ukrainy wyjaśnił, że dokument kupił, aby móc bez problemów pracować w Szwecji, do której zmierzał. Obcokrajowiec usłyszał zarzut posiadania podrobionego rumuńskiego dowodu osobistego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolne poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat. 

Dzisiaj (15.07) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydał postanowienie o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu do dnia 4 października 2019 r. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również