NaStyku.pl

Krystyna Tabor wyróżniona honorową odznaką przez Ministra Zdrowia

26 września, podczas sesji Rady Miasta Zgorzelec, odbył się akt dekoracji Pani Krystyny Tabor, wieloletniego pracownika zgorzeleckiego szpitala, wyróżnionej przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia”.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Odznakę, w obecności radnych Rady Miasta Zgorzelca oraz Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu – Zofii Barczyk, wręczyli Burmistrz – Rafał Gronicz oraz Przewodnicząca Rady – Katarzyna Murmyło. W tej uroczystej chwili wzruszonej Pani Krystynie towarzyszyła najbliższa rodzina.

Krystyna Tabor w roku 1975 podjęła zatrudnienie w Szpitalu Rejonowym w Zgorzelcu na stanowisku radcy prawnego. Identyfikacja z nowym miejscem pracy, specyfika szpitalnej działalności  oraz zaangażowanie w  pracę na rzecz lokalnej społeczności spowodowały, że w zgorzeleckiej służbie zdrowia Pani Krystyna Tabor przepracowała nieprzerwanie 47 lat.


Lata pracy w Szpitalu,  to ogromne zaangażowanie Krystyny Tabor  nie tylko  w  dynamiczny rozwój Szpitala, ale także dbałość o zapewnienie mieszkańcom kompleksowych usług zdrowotnych. Znamienny jest jej zespołowy udział w utworzeniu w Zgorzelcu przy ul. Konarskiego: Stacjonarnego Ośrodka Rehabilitacji Chorób Narządu Ruchu dla Dorosłych i Dzieci  im. prof. dr W. Degii jak również zapoczątkowanie w 2008 roku, a później skuteczne przeprowadzenie inkorporacji Wojewódzkiego  Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Sieniawce z  Samodzielnym  Publicznym  Zakładem Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Zgorzelcu. Połączenie szpitali zwiększyło  ofertę usług medycznych dla pacjentów, poprawiło organizację  pracy poprzez zgrupowanie  specjalistów i racjonalizację wykorzystania dotychczasowych obiektów.


Krystyna Tabor wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę prawniczą, pracowała przy wprowadzaniu nowych metod diagnostycznych  i terapeutycznych  w Szpitalu, aktywnie włączała się w tworzenie  programów  dotyczących profilaktyki, promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej. Sporządzała  i opiniowała  projekty  aktów prawnych Szpitala, skutecznie  przeprowadzając  całą procedurę  legislacją, a później  aktywnie   włączając  się w  wdrażanie nowych rozwiązań w życie. W 2009 roku objęła funkcję Rzecznika Praw Pacjenta w zgorzeleckiej placówce. Do dziś cieszy się autorytetem i poważaniem wśród współpracowników oraz wyjątkowym uznaniem wśród pacjentów.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również