NaStyku.pl

Kolejny sukces funkcjonariuszy straży granicznej ze Zgorzelca

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami KAS ujawnili i zatrzymali wczoraj (25 czerwca) prawie 400 kilogramów krajanki tytoniowej i tytoniowego suszu o łącznej wartości blisko 213 tys. złotych.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu razem z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego dokonali przeszukania posesji znajdującej się na terenie gminy Siekierczyn w powiecie lubańskim. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W garażu ujawniono 248 kg suszu tytoniowego wartego 164 tys. złotych oraz 67 kilogramów gotowej krajanki tytoniowej o wartości 47 tys. zł. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli w pomieszczeniach gospodarczych maszynę tnącą do rozdrabniania tytoniu, elektroniczną wagę, betoniarkę ze specjalnie dorobionym kołnierzem. Do posiadania akcyzowego towaru przyznał się 37-letni Polak.

Towar akcyzowy oraz zabezpieczone przedmioty przekazane zostały funkcjonariuszom  Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wrocławia, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również