NaStyku.pl

Kolejny amator katalizatorów usłyszał zarzuty

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna w ciągu trzech tygodni dokonał kradzieży 10 katalizatorów. Łączną wartość strat pokrzywdzeni wycenili na kwotę ponad 12 000 zł.
Katalizator / fot. KPP Zgorzelec
Katalizator / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w wyniku pracy operacyjnej wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież katalizatorów. Jak ustalili funkcjonariusze 18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego w ciągu trzech tygodni dokonał kradzieży 10 katalizatorów. Łączna wartość strat wyniosła niemal ponad 12 000 zł.

Teraz podejrzanemu za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów to proceder, który dotyka zwłaszcza właścicieli starszych samochodów. Powodem jest stosunkowo łatwy dostęp do tego elementu i jego duża wartość. Złodzieje dopuszczają się tego przestępstwa zarówno w dzień jak i w nocy. Wymontowanie tej części tłumika zajmuje przestępcom kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać. Katalizatory nie mają żadnych oznaczeń, przez co są trudne do zidentyfikowania.

Czy można się przed tym obronić? Niewiele jest sposobów, które w pełni uchronią nasz samochód przed kradzieżą tego wyposażenia, ale zagrożenie można zminimalizować.

Najbezpieczniej jest parkować samochód w garażu lub na strzeżonym parkingu. Unikajmy parkowania w miejscach nieoświetlonych i oddalonych od zabudowań. Istnieje również możliwość zainstalowania odpowiedniego alarmu, który odstraszy złodzieja.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Komisariat Policji w Bogatyni / fot. KPP Zgorzelec

Miał przy sobie narkotyki

Życie
czwartek, 02 grudnia 2021, 14:30
Do 3 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego za posiadanie narkotyków.

Zobacz również