NaStyku.pl

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Minionej doby policjanci zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierujących. Trzech z nich miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia, a dwóch z nich dodatkowo sądowe zakazy.
Nieoznakowany radiowóz / fot. KPP Zgorzelec
Nieoznakowany radiowóz / fot. KPP Zgorzelec

Jeden, który nie miał uprawnień do kierowania, został zatrzymany po pościgu. Teraz wszyscy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki podczas służby na terenie miasta i gminy Zgorzelec zatrzymali kierujących, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy prowadzili pojazdy mechaniczne.

Pierwszy z nich został zatrzymany na terenie gminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 40-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego jechał Volkswagenem posiadając dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami i dodatkowo mając cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

Kolejny z kierujących, 35-latek został zatrzymany na terenie Zgorzelca. Tym razem mężczyzna prowadził samochód marki Volkswagen pomimo, że miał cofnięte uprawnienia.

Trzeci z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany na jednej z ulic w Zgorzelcu. 39-latek kierował pojazdem marki BMW pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień.

W godzinach wieczornych policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się okazało 25-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu wykroczeń nie skończy się tylko na mandacie. Po zmianie przepisów mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu obecnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast ten kto nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również