NaStyku.pl

Kolejne wiaty turystyczne powstały w gminie Zgorzelec

W ramach projektu Przygoda z Nysą powstały w gminie nowe wiaty turystyczne zauważalne już w krajobrazie sołectw.
Nowe wiaty | fot. Gmina Zgorzelec
Nowe wiaty | fot. Gmina Zgorzelec

Obecnie trwają prace wykończeniowe obejmujące budowę ośmiu nowych obiektów w Jędrzychowicach, Żarskiej Wisi, Sławnikowicach, Gronowie, Trójcy, Ręczynie, Kostrzynie i Przesieczanach.

Wiaty posadowiono na gruncie wyłożonym kostką betonową. Pod wiatami zamontowano stoły i ławki, a na obrzeżach śmietniki, stojaki na rowery i tablice informacyjne. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddane zostały wiaty, o które trzeba dbać. To od użytkowników zależy jak długo będziemy cieszyć się ich nowością i atrakcyjnością.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również