NaStyku.pl

Kierowca Volvo uderzył w ogrodzenie. Był pijany!

Zawidów. Przejażdżka pijanego kierowcy zakończyła się na płocie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.
Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne
Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu powiadomiona została o zdarzeniu drogowym, z którego wynikało, że kierowca Volvo uderzył w ogrodzenie. Na miejsce skierowano dzielnicowych z Posterunku Policji w Zawidowie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 29-letni mieszkaniec naszego powiatu był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. 

Mundurowi przypominają, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oprócz 10 punktów karnych, sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pan Dariusz Janik i podinsp. Andrzej Barna / fot. KPP Zgorzelec

Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Życie
piątek, 24 września 2021, 14:48
Dzięki odpowiedzialnej postawie taksówkarza udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna pokrzyżował plany przestępcom, którzy chcieli wyłudzić od 88-latki sporą kwotę pieniędzy i biżuterię.
Telefon komórkowy / zdjęcie ilustracyjne

Uważaj na SMS-y o kwarantannie lub zgubionym portfelu!

Życie
piątek, 24 września 2021, 10:10
Nowa fala oszustw SMS. Setki osób dostaje wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę lub o zgubionym portfelu. Każda zawiera także link prowadzący rzekomo do strony internetowej. Nie otwieraj go!

Zobacz również