NaStyku.pl

Kaskadowo mierzyli prędkość

Podczas kaskadowych pomiarów prędkości policjanci skontrolowali 39 kierowców, prędkość przekroczyło 21 z nich, 2 osobom zatrzymano prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.
Kaskadowy pomiar prędkości
Kaskadowy pomiar prędkości

W środę (8 stycznia) policjanci w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą kaskadowy pomiar prędkości, który polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu tej akcji może wziąć udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Wzmożone działania prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego miały charakter prewencyjny, a kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości spotkali się z konsekwencjami.

Na terenie powiatu zgorzeleckiego skontrolowano 39 pojazdów, w 21 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Natomiast 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i za to wykroczenie oprócz mandatów zostały im odebrane prawa jazdy. Należy pamiętać, że przekroczenie prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, stwarza zagrożenie bezpieczeństwa szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie. Dlatego apelujemy do kierowców o stosowanie się do ograniczeń prędkości i warunków panujących na drodze, a do pieszych apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych, co znacznie poprawia ich widoczność – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...