NaStyku.pl

Jeden odpowie za uszkodzenie witryn sklepowych, drugi za kradzież

Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego stanie przed sądem. Co prawda chodzi o dwie różne sprawy, ale obydwaj mężczyźni mogą spędzić za murami więzienia nawet 5 lat. Jeden z uszkodzenie dwóch witryn sklepowych, drugi za kradzież bluz sportowych.
Jedna z uszkodzonych witryn sklepowych / fot. KPP Zgorzelec
Jedna z uszkodzonych witryn sklepowych / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali w ostatnich dniach dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie dwóch różnych przestępstw. Pierwszy zatrzymany odpowie za kradzież sklepową. 34-latek połasił się na bluzy sportowe, które wyniósł ze sklepu na terenie jednej z galerii handlowych w mieście. W ręce funkcjonariuszy wpadł kilka dni później, a zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, do których się przyznał.

Drugi zatrzymany to 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który w nocy z soboty na niedzielę (13/14 kwietnia) zniszczył dwie witryny sklepowe. Wpadł na gorącym uczynku. Mundurowi z wydziału prewencji podczas pełnionej służby na jednej z ulic w mieście usłyszeli odgłosy tłuczone szkła, po czym zauważyli uciekającego mężczyznę, który odrzucił kostkę brukową. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 38-latka. Właściciele zniszczonego mienia oszacowali straty na kwotę 5 tys. zł.

Teraz obydwaj będą się tłumaczyć ze swojego zachowania przed sądem. Zarówno za kradzież cudzej rzeczy, jak i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również