NaStyku.pl

Jeden odpowie za uszkodzenie witryn sklepowych, drugi za kradzież

Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego stanie przed sądem. Co prawda chodzi o dwie różne sprawy, ale obydwaj mężczyźni mogą spędzić za murami więzienia nawet 5 lat. Jeden z uszkodzenie dwóch witryn sklepowych, drugi za kradzież bluz sportowych.
Jedna z uszkodzonych witryn sklepowych / fot. KPP Zgorzelec
Jedna z uszkodzonych witryn sklepowych / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali w ostatnich dniach dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie dwóch różnych przestępstw. Pierwszy zatrzymany odpowie za kradzież sklepową. 34-latek połasił się na bluzy sportowe, które wyniósł ze sklepu na terenie jednej z galerii handlowych w mieście. W ręce funkcjonariuszy wpadł kilka dni później, a zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, do których się przyznał.

Drugi zatrzymany to 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który w nocy z soboty na niedzielę (13/14 kwietnia) zniszczył dwie witryny sklepowe. Wpadł na gorącym uczynku. Mundurowi z wydziału prewencji podczas pełnionej służby na jednej z ulic w mieście usłyszeli odgłosy tłuczone szkła, po czym zauważyli uciekającego mężczyznę, który odrzucił kostkę brukową. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 38-latka. Właściciele zniszczonego mienia oszacowali straty na kwotę 5 tys. zł.

Teraz obydwaj będą się tłumaczyć ze swojego zachowania przed sądem. Zarówno za kradzież cudzej rzeczy, jak i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...