NaStyku.pl

Interaktywna mapa wypadków drogowych. Czarnych punktów przybywa każdego dnia

Tragedia na drodze w powiecie zgorzeleckim. 25-letni kierowca samochodu osobowego nie przeżył zderzenia z ciężarówką. Czarny punkt zostanie naniesiony na przygotowaną przez policję Interaktywną mapę śmiertelnych wypadków drogowych – wakacje 2019.
MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019
MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019

Interaktywna mapa śmiertelnych wypadków drogowych – wakacje 2019

Nieważne dokąd. Ważne, aby tam i z powrotem dotrzeć bezpiecznie. A z tym, jak wiemy, bywa różnie. Przypomina o tym przygotowana przez policję interaktywna mapa wypadków drogowych. Mapa pojawiła się na stronach policji już 18 czerwca i jest cały czas aktualizowana. Punkty oznaczające wypadki, do których doszło w ciągu ostatniej doby, są na niej zaznaczone kolorem czerwono-żółtym, a kolejnego dnia zmieniają barwę na czarny i w tej formie pozostaną na mapie do końca wakacji. Z danych policji wynika, że gdyby taka mapa została stworzona przed ubiegłorocznymi wakacjami, pojawiłyby się na niej 592 punkty.

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat! – czytamy w komunikacie policji.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2019

Śmierć na drodze pod Zgorzelcem

Niestety z każdym dniem czarnych punktów na mapie przybywa. Wkrótce zostanie na niej umieszczony kolejny wypadek, do którego doszło dzisiaj nad ranem (25.06) w powiecie zgorzeleckim. Około godziny 4:30 na DK 94, w pobliżu stacji benzynowej Orlen, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. 25-letni kierowca Opla Zafiry doznał obrażeń, które okazały się śmiertelne…

Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn kierowca Opla Zafiry zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Śmierć na miejscu poniósł 25-letni mieszkaniec naszego powiatu. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – informuje mł. asp. Justyna Więcek z KPP Zgorzelec.

Wolniej, dłużej, bezpieczniej

Mundurowi zaznaczają, że wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Oto kilka niezwykle ważnych zasad, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego:

  • respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach;
  • ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem;
  • dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego;
  • sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu;
  • zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami;
  • nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach;
  • obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży;
  • sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.
Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również