NaStyku.pl

Huczne otwarcie harcówki w Zawidowie

Po ponad 2 letnim remoncie zawidowscy harcerze mają swoją siedzibę. Pomieszczenie zmieniło się nie do poznania.
Huczne otwarcie harcówki w Zawidowie - zdjęcie nr 64
Huczne otwarcie harcówki w Zawidowie - zdjęcie nr 64

Zawidowscy harcerze mają już swoją siedzibę, mieści się ona Ośrodku Kultury w Zawidowie i jest po generalnym remoncie. Wczoraj nastąpiło jej oficjalne otwarcie, na którym nie zabrakło niespodzianek i gości.

Otwarcie połączone było z wystawą fotograficzną harcerstwa w Zawidowie – "Dawniej i Dziś" oraz z projekcją dotąd niepublikowanych filmów, przedstawiających szkolne i kulturalne życie miasta w latach 70-tych.

Harcówka była naszym marzeniem – mówił na otwarciu drużynowy phm Jerzy Stankiewicz. Kiedy otrzymaliśmy sygnał od dyrektora Ośrodka Kultury w Zawidowie, że znalazł dla nas pomieszczenie wiedzieliśmy, że wkraczamy w nowy rozdział działalności i że potrzebujemy tylko czasu i trochę pieniędzy, by urządzić się po swojemu. - W remoncie pomogli nam rodzice dzieci zrzeszonych w harcerstwie i ludzie dobrej woli, którzy dostrzegli w nas potencjał. I jest to fantastyczny moment, by po raz kolejny powiedzieć Państwu bardzo dziękujemy! – podkreślał wzruszony J. Stankiewicz. Myślę, że to jedna z najładniejszych harcówek na mapie województwa. Jej klimat tworzy odkryta cegła, którą postanowiliśmy oczyścić i pozostawić w stanie surowym, zwłaszcza że jest to pomieszczenie piwniczne. Nasza harcówka to idealne miejsce spotkań dla zawidowskich dzieci, których obecnie mamy już 35. Jestem pewien, że nasze zuchy z "Aurory" i harcerze z "Kociej Skały" będą tu wspaniałymi gospodarzami – zapewnił podharcmistrz.

Podczas uroczystości nie zabrakło przecięcia wstęgi, którego dokonała pani Sabina Sierżęga, założycielka harcerstwa w Zawidowie. Pojawiły się także prezenty dla bohaterów niedzielnego wydarzenia. Maskotki w zielonych mundurkach i głośnik podarował dzieciom burmistrz Robert Łężny, a pyszne torty Ośrodek Kultury w Zawidowie.

Nie lada gratka pojawiła się na końcu uroczystości – pokaz niepublikowanych dotąd filmów z życia Zawidowa, szkolnego i kulturalnego. Filmy pochodzą z prywatnej kolekcji Jerzego Stankiewicza seniora, który postanowił kilka z nich udostępnić w trakcie niedzielnego otwarcia. Niebawem będzie można obejrzeć je także na kanale yt.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również