NaStyku.pl

Historyczne zwycięstwo uczniów zgorzeleckiego liceum

Agnieszka Frelich zajęła I miejsce, a Jakub Danielewski II miejsce w wojewódzkim etapie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".
Laureaci konkursu / fot. Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu
Laureaci konkursu / fot. Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu

Tradycyjnie już dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, wyłonionych spośród uczestników etapu szkolnego pod opieką Tomasza Mańkowskiego, wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".

Drugi etap konkursu (wojewódzki) odbył się w szesnastu województwach jednocześnie. Na tym etapie konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Troje uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, awansowało do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Zgorzeleccy licealiści przyzwyczaili nas już do corocznego sukcesu, ale w tym roku sprawili podwójną niespodziankę. Na najwyższym podium stanęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. I miejsce przypadło uczennicy klasy 2B Agnieszce Frelich, natomiast tuż za nią na II miejscu uplasował się Jakub Danielewski z klasy 2E. Szanse były naprawdę wyrównane, ponieważ Agnieszka zdobyła 58 punktów a Kuba 55.

Przed wielkim finałem organizator zaprasza wszystkie drużyny na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970-1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2019, 08:41
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobisz tego oraz nie rozliczysz się w inny sposób, to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.
9. Wielkanocny Bieg dla Jaj

Wielkanocny Bieg dla Jaj 2019… dla Igora

Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 15:22
W sobotę, 27 kwietnia, w samo południe wystartuje 9. Bieg dla Jaj. Będzie bieg, spływ kajakowy, koncerty, malowanie buziek, zawody dla najmłodszych i wiele, wiele innych atrakcji. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Igora.

Zobacz również

Zabezpieczone przez policję narkotyki i pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 11:09

Trzymała w domu narkotyki

Kryminalni zatrzymali 36-latkę, która przechowywała w mieszkaniu środki psychotropowe. Była...