NaStyku.pl

Historyczne zwycięstwo uczniów zgorzeleckiego liceum

Agnieszka Frelich zajęła I miejsce, a Jakub Danielewski II miejsce w wojewódzkim etapie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".
Laureaci konkursu / fot. Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu
Laureaci konkursu / fot. Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu

Tradycyjnie już dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, wyłonionych spośród uczestników etapu szkolnego pod opieką Tomasza Mańkowskiego, wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii".

Drugi etap konkursu (wojewódzki) odbył się w szesnastu województwach jednocześnie. Na tym etapie konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Troje uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, awansowało do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Zgorzeleccy licealiści przyzwyczaili nas już do corocznego sukcesu, ale w tym roku sprawili podwójną niespodziankę. Na najwyższym podium stanęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. I miejsce przypadło uczennicy klasy 2B Agnieszce Frelich, natomiast tuż za nią na II miejscu uplasował się Jakub Danielewski z klasy 2E. Szanse były naprawdę wyrównane, ponieważ Agnieszka zdobyła 58 punktów a Kuba 55.

Przed wielkim finałem organizator zaprasza wszystkie drużyny na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970-1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również