NaStyku.pl

Groźny wypadek na DK30. Strażacy wycinali kierowcę z wraku

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 30 w Jałowcu (pow. lubański). Najprawdopodobniej kierowca Opla Insignii w trakcie wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z BMW.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło około w niedzielne popołudnie na 26 kilometrze DK 30 na wysokości Jałowca. Kierowca Opla Insignii na zgorzeleckich tablicach rejestracyjnych, jadąc w kierunku Lubania, najprawdopodobniej w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka BMW.


Potężna siła zderzenia zmasakrowała przód BMW od strony kierowcy tak, że strażacy, aby go wydobyć, musieli użyć hydraulicznych urządzeń ratowniczych. Podróżujący oplem i pasażerka BMW odnieśli stosunkowo niewielkie obrażenia. Najbardziej ucierpiał kierowca BMW, jednak jego stan nie zagraża życiu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali. 

BMW podróżowali mieszkańcy powiatu lubańskiego. Jak poinformowała lubańska policja, obaj kierowcy byli trzeźwi.
Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z z Lubania, OSP KSRG Olszyna, policja oraz cztery zespoły ratownictwa medycznego.

Zobacz też: 

Zgorzelec: Kolejne auto odholowane przez policjantów. Przypominają by parkować zgodnie z przepisami

W końcu będzie remont drogi Bogatynia - Opolno Zdrój?

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również