NaStyku.pl

Dzień Wody z PWiK Nysa Zgorzelec. Świętowaliśmy zwiedzając wieżę ciśnień

Jak co roku PWiK Nysa Zgorzelec zaprosiła mieszkańców miasta do wspólnego świętowania poprzez zwiedzanie wieży ciśnień. To wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta.
fot. Karolina Niemczyk
fot. Karolina Niemczyk

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Jak co roku spółka PWiK Nysa Zgorzelec zaprosiła mieszkańców naszego miasta do wspólnego świętowania. Z tej okazji dla zwiedzających została otwarta wieża ciśnień. To wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta. Widok z niej na panoramę Zgorzelca i okolic jest naprawdę wyjątkowy. 

Wczoraj z okazji Światowego Dnia Wody wieżę zwiedziło wielu mieszkańców. Każdy dostał również upominek od PWiK "Nysa" Zgorzelec w postaci balonów i słodyczy. 

Czy wiesz że, zgorzelecka wieża ciśnień:

  • funkcjonuje od 1974 roku
  • składa się z trzech walcowych trzonów żelbetowych o średnicy 4,2 m, stanowiących osłonę trzech zbiorników na wodę
  • posiada wysokość 28,55 m
  • gromadzi 780 m sześciennych wody
  • jest wybudowana na najwyżej położonym punkcie geograficznym w Zgorzelcu
  • liczy 128 schodów
  • została wyremontowana w 2010 roku

fot. Karolina Niemczyk (10)

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również