NaStyku.pl

Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec

11 marca sołtysi w całym kraju obchodzą swoje święto. Dla nich to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ ich praca i zaangażowanie społeczne w działalność swoich małych ojczyzn zostaje doceniona. Choć powinna być każdego dnia.
Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec /fot. Gmina Zgorzelec
Dzień Sołtysa w Gminie Zgorzelec /fot. Gmina Zgorzelec

Sołtys to osoba, która reprezentuje sołectwo i pośredniczy w kontaktach między wioską a gminą i powiatem. Osoby wybierani na to stanowisko są często wieloletnimi mieszkańcami danej wsi. To oni najlepiej wiedzą, z czym boryka się dana miejscowość, jakie zmiany należałoby wprowadzić żeby żyło się lepiej. To do niego mieszkańcy mogą zgłosić się ze swoimi sprawami. Bycie gospodarzem wsi to nie lada wyzwanie i bardzo często jest niedocenione przez społeczeństwo…

12 marca w restauracji Biesiada w Koźminie Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj zorganizował uroczysty Dzień Sołtysa. Gospodarz gminy złożył na ręce wszystkich sołtysów serdeczne życzenia i podziękowania za udaną współpracę, życzył także zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym.

Za nami wybory sołtysów i wybór członków rad sołeckich, dlatego też wójt Piotr Machaj podziękował sołtysom, którzy przez wiele lat pełnili tą funkcję i zakończyli swoją kadencję – Jadwidze Traczyk z Osieka Łużyckiego, Marii Krzywak z Kunowa, Czesławowi Chorbotowiczowi z Białogórza, Mirosławowi Zwolińskiemu z Przesieczan, Bolesławowi Wysockiemu z Tylic, Andrzejowi Szczęsnemu z Jerzmanek, Bogdanowi Burbanowi z Radomierzyc.

7 osób zadebiutuje w tej roli, a 14 będzie kontynuować funkcję kolejną kadencję: Jan Zatylny z Gozdanina, Wojciech Dobrołowicz z Gronowa, Krystyna Radzięta z Jędrzychowic, Danuta Iwaniec z Kostrzyny, Stanisław Kolenda z Koźlic, Jan Swacha z Koźmina, Piotr Kuśta z Łagowa, Genowefa Pasek z Łomnicy, Bronisław Wojtków z Pokrzywnika, Małgorzata Brzęk z Ręczyna, Karolina Słomka-Majkut ze Sławnikowic, Ewa Kurdziel ze Spytkowa, Anna Jaskuła-Kronkowska z Trójcy oraz Edmund Buko z Żarskiej Wsi.

Dla wszystkich odchodzących, nowych i kontynuujących pracę sołtysów wójt przedstawił kadrę kierowniczą urzędu. Sekretarz, skarbik oraz naczelnicy przedstawili w kilku zdaniach zakres prac swoich wydziałów. Sołtys Koźlic Stanisław Kolenda w imieniu wszystkich gospodarzy miejscowości podziękował za dotychczasową współpracę i zaprosił do współdziałania nowo wybranych przedstawicieli.

fot. Gmina Zgorzelec

Wykaz sołtysów w Gminie Zgorzelec

 

Miejscowość

Sołtys

Białogórze

Andrzej Majewski

Gozdanin

Jan Zatylny

Gronów

Wojciech Dobrołowicz

Jędrzychowice

Krystyna Radzięta

Jerzmanki

Dariusz Świątek

Kostrzyna

Danuta Iwaniec

            Koźlice            

Stanisław Kolenda

Koźmin

Jan Swacha

Kunów

Bożena Mularczyk—Rabiko

Łagów

Piotr Kuśta

Łomnica

Genowefa Pasek

Osiek Łużycki

Henryk Pałys

Pokrzywnik

Bronisław Wojtków

Przesieczany

Marzena Bodo

Radomierzyce

Mariusz Wajda

Ręczyn

Małgorzata Brzęk

Sławnikowice

Karolina Słomka-Majkut

Spytków

Ewa Kurdziel

Tylice

Bogusława Pomorska

Trójca

Anna Jaskuła-Kronkowska

Żarska Wieś

Edmund Buko

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również