NaStyku.pl

Dwaj nietrzeźwi kierowcy w rękach policji. Jeden był pod wpływem narkotyków, drugi alkoholu

Dzielnicowi ze zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby zatrzymali dwóch drogowych przestępców. 30-latek kierował pojazdem pomimo sadowego zakazu, będąc pod wpływem narkotyków, a 22-latek kierował pod wpływem alkoholu.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych bazach danych okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Ma on do odbycia karę 1 roku i 3 miesięcy więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Dodatkowo badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący jest pod wpływem metamfetaminy. Samochód został przekazany innej osobie, a mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Po kilku godzinach patrolując miasto, dzielnicowi zauważyli bmw, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. W samochodzie pod nogami kierującego leżała butelka z whisky, a badanie alkomatem 22-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego wykazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. 

Teraz za popełnione przestępstwa obaj kierujący odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15. Pamiętajmy że narkotyki podobnie jak alkohol mają różny wpływ na zdolności psychomotoryczne człowieka. Zaburzają zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach, a tym samym na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzań drogowych. Dlatego nigdy nie wsiadaj za kierownicą gdy nie jesteś trzeźwy - wyjaśnia kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również