NaStyku.pl

Droga wojewódzka 353 już otwarta po remoncie

Ponad 21,5 miliona złotych kosztowała modernizacja drogi wojewódzkiej 353 Pieńsk-Strzelno.
Oficjalnie otwarcie drogi nr 353 Pieńsk-Strzelno
Oficjalnie otwarcie drogi nr 353 Pieńsk-Strzelno

Inwestycja dofinansowana została w połowie z funduszy unijnych w ramach programu współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014 – 2020,  a modernizację przeprowadzono w partnerstwie pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Gminą Krauschwitz.

To kolejna ważna inwestycja drogowa zrealizowana dzięki funduszom unijnym. W sumie w tej perspektywie finansowej w powiecie zgorzeleckim zrealizowano 99 projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego na łączną kwotę przeszło 102 milionów złotych. Cieszę się, że lokalne samorządy skutecznie ubiegają się o fundusze unijne, to ogromna szansa rozwojowa z którą dobrze wykorzystujemy – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych i Samorządowców.

Celem projektu była poprawa jakości połączeń drogowych do przejść granicznych, a także poprawa warunków bezpieczeństwa uczestników pieszego i kołowego ruchu drogowego. Zmodernizowane drogi zostaną wykorzystane jako jeden z elementów połączenia z europejską siecią dróg TEN-t. Po stronie polskiej, za pośrednictwem drogi krajowej nr 94 do autostrady A-4, a następnie po stronie niemieckiej do autostrady nr 4. Równocześnie zmodernizowana droga w Krauschwitz ułatwi dostęp do przejścia granicznego Łęknica/Bad Muskau, a w przyszłości będzie alternatywą dla nowo projektowanego przejścia granicznego Pieńsk - Deschka.

W ramach prac przebudowano drogę na odcinku 12 kilometrów, wyremontowano rondo na skrzyżowaniu dróg 351 i 353 w Pieńsku, a po stronie niemieckiej odnowiono drogę Rothenburger Strasse w Krauschwitz o długości około 1 km. Dodatkowo wykonano remont chodników i kanalizacji deszczowej.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również