NaStyku.pl

Dobry oczyszczacz powietrza w przystępnej cenie? - to jest możliwe

Coraz więcej osób dostrzega konieczność wprowadzenia do użytku oczyszczacza powietrza. Ma to być podyktowane pogarszającą się jakością tego, czym oddychamy.
pierwszynaradarze-idealap30pro.jpg
pierwszynaradarze-idealap30pro.jpg

Równocześnie często oczyszczacze powietrza są uznawane jako sprzęty drogie, wręcz przeznaczone tylko dla pojedynczych osób, a reszta zdaje się problemu nie dostrzegać. To spory błąd, a dziś udowodnimy nie tyle to, że o czyste powietrze trzeba dbać, ale przede wszystkim to, że wcale nie trzeba dużo wydawać czy to na sam oczyszczacz czy na jego eksploatację. Zapraszamy zatem serdecznie do zapoznania się z treścią tego krótkiego wpisu, w którym poruszymy te wszystkie aspekty.

 

 

Pierwszy na radarze - Ideal ap 30 pro 

 

 Od razu warto zacząć od podejścia bardzo praktycznego, w formie oczyszczacza ideal ap 30 pro. Jest to produkt, którego konstrukcja została przemyślana w celach osiągnięcia jeszcze więcej w kontekście oczyszczania powietrza. Nic więc dziwnego, że ideal ap 30 pro ma opinie niezwykle pozytywne. 

Wypada z pewnością napisać o standardowych parametrach tego rozwiązania. Te są całkiem przyzwoite i ukazują, że producent dobrze przemyślał budowę swojego produktu. Zastosował bowiem trzystopniową filtrację - wstępną, węglową oraz z wykorzystaniem filtra HEPA. Warto zwrócić uwagę, że wykorzystuje się filtrację HEPA14, która ma skuteczność rzędu 99,998 %. Widzimy więc, że zdecydowanie jest to produkt przemyślany. 

Sam oczyszczacz dysponuje dwoma czujnikami - pyłu oraz lotnych związków organicznych. W efekcie wychwytuje pyły, gazy, a nawet zapachy i natychmiast reaguje, rozpoczynając pracę. Dzięki temu możemy swobodnie polecić jego wdrożenie. 

To, co jednak czyni z tego produktu rozwiązanie ponad przeciętne, to jego budowa. Okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z produktem, który wykorzystuje filtrację 360 stopni. Polega ona na tym, że ⅔ powierzchni oczyszczacza jest filtrem, który ma kształt tuby. W efekcie, oczyszczacz ten filtruje praktycznie całą powierzchnią, co ma niebagatelne znaczenie w kontekscie jego skuteczności. Czyni bowiem z oczyszczacza produkt znacznie wydajniejszy w swojej kategorii cenowej i jakościowej w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Sama wydajność oczyszczania oscyluje na poziomie 40 metrów kwadratowych. 

Warto tutaj wspomnieć też o pewnych czynnikach pozytywnie wpływających na ogólny odbiór oczyszczacza. Trzeba więc zaznaczyć, iż możemy ustawić 5 różnych stopni prędkości wentylatora, co ma wpływ na głośność pracy oraz szybkość oczyszczania. Dodatkowo samym oczyszczaczem możemy sterować swobodnie z wykorzystaniem podłączenia do Wi-Fi oraz dedykowaną aplikacją mobilną. O częstotliwość wymiany filtra dba specjalny czujnik jego jakości, który prezentuje odpowiednie dane za pomocą wskaźnika. 

I tutaj pojawia się pewna, dość kluczowa kwestia, związana z oszczędnością na tym oczyszczaczu. Sporą część sumarycznych kosztów oczyszczacza stanowią filtry, które powinny być cyklicznie wymieniane. System wymiany filtrów jest uzależniony oczywiście od konkretnego sprzętu i rzadko jest jednolity dla całej branży. Najczęstszym rozwiązaniem jest wymiana filtra raz w roku, co oznacza jednorazowy, roczny wydatek rzędu kilkuset złotych. 

W tym przypadku filtr wymienia się co dwa lata, co nie tylko lepiej rozkłada koszty, ale też znacząco je zmniejsza. Zachęcamy do przeczytania więcej na temat tego oczyszczacza na stronie https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/ideal-ap-30-pro/

 Milla home ap320w - Oczyszczacz powietrza zasługujący na szansę 

 Kolejnym rozwiązaniem, które jest często krzywdząco traktowane, a może być naprawdę dobrym podejściem, jest oczyszczacz milla home ap320w. Jest to oczyszczacz, który zasługuje na uwagę i ma sobą naprawdę sporo do zaoferowania, a co najważniejsze - jest po prostu dość tani. 

Na pierwszy rzut oka może się okazać, że rozwiązanie to oczyszcza powietrze na znacznie głębszym poziomie, w stosunku do konkurencji. Jest tak w rzeczywistości, ponieważ oczyszczacz nie składa się jedynie z trzech, standardowych filtrów. Oprócz bowiem filtra wstępnego, węglowego oraz HEPA, mamy tutaj dodatkowo dwa tryby oczyszczania. Wbudowany jest rzadko spotykany filtra katalityczny, którego zadaniem jest usuwanie wielu toksyn, zazwyczaj ignorowanych przez inne sprzęty. Można więc z tym rozwiązaniem oczyścić powietrze z amoniaku, benzenu, tlenku węgla, siarkowodoru czy formaldechydy. To ogromna rzadkość na rynku i już tylko dlatego warto rozważyć te podejście. 

Oprócz tego, że milla home ap320w ma standardowe filtry oraz nietypową filtrację katalityczną, to jest to również produkt posiadający system jonizowania powietrza. Standardowo, jonizator kupuje się osobno, inwestując dodatkowe środki. Jego wykorzystanie jest ważne, ponieważ sterylizuje powietrze, usuwając wiele wirusów i bakterii oraz równoważy obecność jonów dodatnich, które są dość szkodliwe. W tym produkcie otrzymujemy to od razu. 

Jeśli chodzi o opinie dotyczące milla home ap320w, to zasadniczo użytkownicy są dość pozytywnie nastawieni zarówno do produktu jak i do jego skuteczności. Na uwagę zasługuje też jego naprawdę niska cena, która stanowi ułamek kosztów zaopatrzenia się w dowolny, inny oczyszczacz. Warto mieć to na uwadze i skorzystać z możliwości zakupu takiego produktu. 

Na sam koniec, zawsze warto odnieść się jeszcze do wydajności. W przypadku tego rozwiązania, wynosi ona do 35 metrów kwadratowych, co jest dobrą wartością. 

Konkretnie o tym produkcie więcej przeczytasz również na stronie https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/milla-home-ap302w/. 

 Lifeair 500 - pomocny i niedrogi 

 To, co zdecydowanie można powiedzieć o Lifeair 500, to fakt, iż jest to jeden z najbardziej innowacyjnych oczyszczaczy dzisiejszego świata. To dobry i tani oczyszczacz powietrza, zwłaszcza z perspektywy jego eksploatacji. Zaraz wyjaśnimy o co dokładnie chodzi. 

Standardowo, w oczyszczaczach umieszcza się szereg filtrów, mających właśnie usuwać niebezpieczne cząsteczki z powietrza. Same filtry często mają skomplikowaną konstrukcję, więc trochę kosztują. W efekcie, eksploatacja oczyszczacza ma znacznie większy wpływ na jego cenę, niż standardowa cena zakupu. To ważna uwaga, z której trzeba sobie sprawę zdawać. 

W przypadku Lifeair 500 jest zupełnie inaczej. Produkt wykorzystuje specjalny korektor, który ładuje się dodatnie i po prostu przyciąga zanieczyszczenia. W ten sposób usuwane są z powietrza bakterie, wirusy, pleśnie, pyłki, alergeny, ale również smog. Skuteczność sięga do rozmiarów cząsteczki rzędu 0,01 mikrometra, co oznacza 99,94 % skuteczności filtracji. A cała eksploatacja polega na tym, by co jakiś czas przetrzeć korektor ciepłą wodą, a najlepiej umyć go wodą z płynem do naczyń raz lub dwa razy w tygodniu. Nie ma tutaj żadnych filtrów ani dodatkowych narzędzi. Warto też wspomnieć, że oczyszczacz ma również jonizator, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność i czyni z niego podejście nad wyraz rozsądne. Praca z dźwiękiem na poziomie zaledwie 5 decybeli czyni z tego produktu rozwiązanie bardzo wygodne, a wydajność sięga 50 metró kwadratowych. Więcej o tym sprzęcie przeczytasz też na stronie https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/lifeair-500/, doc zego zachęcamy. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również