NaStyku.pl

Do zgorzeleckiej komendy dzwonimy po staremu

Informowaliśmy, że z końcem lutego zmieniły się numery telefonów do wszystkich jednostek policji w Polsce.Okazuje się,że w Zgorzelcu ta zmiana jeszcze nie została wprowadzona, więc jeśli trzeba zadzwonić na komendę wciąż należy wybierać numer 75 64 94 200!
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Pod koniec lutego głośno było o zmianie numerów telefonów na policję w całej Polsce. O zmianie informowały media lokalne, ogólnokrajowe, samorządy, MSWiA oraz Komenda Główna Policji.

MSWiA informowało, że aby dodzwonić się do jednostek policji z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, trzeba będzie na początku wybrać zamiast dotychczasowego numeru kierunkowego (u nas 75) resortowy wyróżnik MSWiA – 47, później odpowiedni dla danego województwa wyróżnik (dla woj. dolnośląskiego to 87) i 5 cyfr wskazujących na docelową komendę i jej wydziały. 

Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany był 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle miały funkcjonować dotychczas używane numery lokalne.

Zmiana miała objąć wszystkie jednostki organizacyjne policji: komendę główną, wojewódzkie, powiatowe, komisariaty oraz szkoły policyjne. Efektem uruchomienia wyróżnika ma być kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych, w tym policji.

Jeden z mieszkańców Zgorzelca zwrócił uwagę, że nowe numery telefonów nie działają. Wybierając numer na nowych zasadach usłyszymy w słuchawce: „Przepraszamy, wybrałeś niepoprawny numer”. Okazuje się, że w Zgorzelcu ta zmiana jeszcze nie została wprowadzona, więc jeśli trzeba zadzwonić na komendę wciąż należy wybierać numer 75 64 94 200! Pamiętajmy też, że w sprawach nagłych należy dzwonić na nr alarmowy 112 lub 997.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Urząd Skarbowy w Zgorzelcu.

Więcej czasu na złożenie PIT

Życie
środa, 01 kwietnia 2020, 09:59
Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja.

Zobacz również