NaStyku.pl

Dary dla Myrhorodu, ze Zgorzelca i Avion dojechały do Przemyśla skąd ruszą na Ukrainę

Jak informuje Burmistrz Zgorzelca, Rafał Gronicz - dary dla Myrhorodu, ukraińskiego miasta partnerskiego dotarły wczoraj do Przemyśla, skąd ruszą dalej w głąb Ukrainy.
FB Rafał Gronicz
FB Rafał Gronicz

Zgorzelec, Avion i Myrhorod - trzy miasta partnerskie. Niestety to ostatnie, miasto na Ukrainie, ucierpiało na skutek agresji Rosji. Dwaj partnerzy nie pozostali obojętni. Do Myrhorodu jedzie bus z darami. 

Kolejny transport z artykułami medycznymi, lekami dla myrhorodzkiego szpitala i darami: jedzeniem, artykułami higienicznymi, śpiworami i lekarstwami dla Centrum Wolontariatu, które opiekuje się uchodźcami z terenów, na których toczą się walki właśnie dotarł do Przemyśla. Wkrótce wyruszy w dalszą drogę do Lwowa, a stamtąd w głąb Ukrainy. Serdecznie dziękuję nadawcom - mieszkańcom Zgorzelca, Szpitalowi St. Carolus w Görlitz i Miastu Görlitz, darczyńcom z Monachium i naszym francuskim partnerom - mieszkańcom i władzom Avion, mieszkańcom i władzom dystryktu Pas-de-Calais oraz Racing Club de Lens. Zebrane wspólnymi siłami dary to nieoceniona pomoc dla mieszkańców Ukrainy, którzy pozostają w ojczyźnie, ale też dla tych, których przebywają w Zgorzelcu. Dziękuję również pani Monice Kruszewskiej za udostępnienie busa, którym mogliśmy to wszystko przewieźć! - informuje na swoim profilu na FB Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. 
 
Przypomnijmy, że agresja Rosji na Ukrainę trwa już dwa miesiące. Wielu obywateli Ukrainy uciekło przed wojną z kraju, również do Zgorzelca. 
Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również