NaStyku.pl

Co robić ze zużytymi środkami ochrony osobistej?

W związku z pojawiającym się problemem zanieczyszczania ulic i chodników środkami ochrony osobistej przypominamy, gdzie należy wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki oraz pojemniki po środkach do dezynfekcji.
Co robić ze zużytymi środkami ochrony osobistej?
Co robić ze zużytymi środkami ochrony osobistej?

Wytyczne w tej sprawie zostały opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, w porozumieniu w Ministerstwem Klimatu.

Gdzie wyrzucić zużyte odpady ochrony osobistej?

Jeśli jesteśmy osobami zdrowymi i korzystamy ze środków zapobiegawczych, tj. maseczek i rękawiczek ochronnych np. w miejscu pracy czy podczas zakupów w celu minimalizacji ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Maseczki i rękawiczki ochronne

Jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucamy do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Zanim wrzucimy je do pojemnika lub worka, powinny być dodatkowo zebrane w jeden worek.

Pojemniki po środkach do dezynfekcji

Pojemniki po środkach do dezynfekcji wyrzucamy do pojemnika lub worka na metal i tworzywa sztuczne.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również